Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)
 • V boj?:
  "Míval jsem ji v sekretáři. Kam asi ta knížka zmizela? Ahoj, Dáda" (Výročí Inky Bernáškové)
 • bez titulku:
  "Jako bývalý Spořilovák nemohu než pogratulovat a zároveň vyjádřit podporu do dalšího boje. Není zdal . . . " (Zóny na Spořilově nebudou. Petice ovlivnila rozhodnutí radnice.)
 • bez titulku:
  "Bohužel už rok tu chybí fotky z nich. Jako bejvalej spořilovák je moc postrádám." (Na trzích se objevil Mikuláš se svojí družinou)
 • Teď pište petice!:
  "Do diskuse se zapojil také místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS). Vedení města vytkl, že zapomn . . . " (Zóny na Spořilově nebudou. Petice ovlivnila rozhodnutí radnice.) • Spořilovský kalendář
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
      1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30  

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Nebezpečné větve stromů na Hamráku
  ze dne 21.04.2005, autor článku: Marek Mahdal

  Komentář ze dne: 23.04.2005 20:26:25     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - stromovous (@)
  Titulek: nemám rád tyhle Novácké senzace
  Takovéto články a následné paniky vedou jen k tomu, že se všechny stromy pokácí - protože to je jediné 100% řešení - pak už nic nespadne. A je to řešení typicky úřednické.
  Bohužel podobná logika, která se občas uplatňuje u stromů, nefunguje např. u automobilů. Ty denně hrozí úrazem kolemjdoucích, ale ty nikdo nezakáže :-)

  Stromy před Hamrsportem opravdu trpí - zejména pak jejich kořenový systém, který byl kdysi zalitý asfaltem a dnes se kořeny z něj dostávají ven, ale trpí sešlapem od lidí.

  Takto oslabené stromy pak mohou trpět např i houbovými onemocněními, které asi mohou oslabit větve.

  Chci ukázat na to, že řešením je nový kvalitní chodník, který bude vhodný i pro stromy a dobrá péče o ně.
  Riziko pádu větve samozřejmě existuje, ale přirovnal bych ho spíš k pádu meteoru nabo teroristického útoku Al Kaijdy na Spořilovské náměstí. Takováto rizika bychom měli být schopní nést. Jinak budeme muset nosit roušku jako Michal Jackson :-)

  Komentář ze dne: 23.04.2005 22:25:03     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Marek - autor článku (@)
  Titulek: Re: nemám rád tyhle Novácké senzace
  Dobrý den. Nepředpokládám, že to vyvolá paniku, jak píšete ve Vašem příspěvku. Chci jen upozornit na faktický stav zeleně kolem Hamráku, na realitu. Myslím si, že srovnání s nebezpečností aut není v tomto případě na místě, ale za Váš příspěvek děkuji. S pozdravem, Marek Mahdal

  Komentář ze dne: 24.04.2005 16:37:25     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - T. Hromádka (@)
  Titulek: Stromy kolem Hamráku
  Myslím si, že tady jde o bezpečnost především. A pokud je strom skutečně starý, nemocný a navíc ještě nebezpečný, pak nezbývá než jej pokácet a na jeho místo vysázet jiný - samozřejmě s dostatečnou následnou péčí.

  Komentář ze dne: 24.04.2005 21:59:33     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - stromovous (@)
  Titulek: Re: Stromy kolem Hamráku
  Stalo se přesně to, čeho jsem se obával...
  Původní článek neobsahoval žádná fakta o stavu stromů kromě domněnky, že snad by mohly být podmáčené. Věnoval se senzaci - že spadla větev ze stromu (?). Podobně jako např. Blesk začal na tento fakt nabalovat nepodložené spekulace a domněnky vyvolávající iracionální strach a paniku. Skutečný novinář by nejprve hledal fakta, oslovil odborníky, sbíral podklady, porovnával je... a pak teprve publikoval článek.

  Namísto toho se oba členové redakce na namitku hlasitě ozvou (potrefené husy) a už padají slova, před kterými jsem varoval: ...bezpečnost především..... starý, nemocný a navíc ještě nebezpečný, ..... nezbývá než jej pokácet....

  Čtenáři budou tato slova šířit dál, ne však jako nepodloženou domněnku novinářů, ale jako fakt, který četli v médiích.... a až přijdou lidé s pilami bude pozdě mluvit o novinářské kachně.

  Rád bych, aby presumpce neviny platila nejen na lidi, ale i na stromy :-) Tedy: dokavad se neprokáže, že stromy jsou ve stavu, který je reálně nebezpečný pro okolí, tak se na ně bude pohlížet jako na bezpečné.

  Rád bych, aby si redakce SN držela profesionální standardy a nestala se "Spořilovskou drbnou". Cením si její dosavadní práce, ale zdá se mi, že poslední dobou trochu "zpychla" a chce Spořilov "tvořit" nikoli ho reflektovat.

  Komentář ze dne: 24.04.2005 22:28:02     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Marek (@)
  Titulek: Jsme novináři-amatéři
  Život je i o "drbání". Zájmem SN je Spořilov a všechno co se zde děje, takže i "drby" jak píšte. Rozhodně jsme nijak "nezpychli". Děláme jen to, co nás baví, děláme prostě noviny ze Spořilova. Jsme novináři-amatéři, nejsme eko-aktivisti, nebo dokonce eko-t.......i :-), co vidí jen "zeleně". Hezký večer.

  Komentář ze dne: 26.04.2005 08:38:06     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - stromovous (@)
  Titulek: Re: Jsme novináři-amatéři
  Ano, život je i o drbání, ale já jsem toho názoru, že drbat se má v hospodě, nikoli v novinách.
  Drb je třeba to, že vaše žena má poměr se vašim sousedem.
  Je to téma pro SN? Pakliže ano, najdu si jiný zdroj informací.
  Není důležité, zda SN noviny dělají amatéři, ale zda mají či nemají amatérskou úroveň. A já se obávám, že do ní sklouzávají. A protože to SN nepřeju, snažím se na to poukazovat. Jednou ze zásadních chyb - dle mého soudu je - že se redaktoři SN běžně zapojují do čtenářských diskusí pod články. A že v nich sklouzávají k lacinému napadání ostatních diskutujících. Že píšou hodnocení na sebe sami "nezpychli jsme".
  Redakce noviny tvoří, má 100% volnost při výběru článků a jejich formulacích. Tam se má vyjadřovat. Nikoli se stavět do role čtenářů a polemizovat s nimi. Všimněte si jak to chodí v jiných novinách. Tam také uveřejňuji ohlasy čtenářů, ale nekomentují je, resp. jen uvádějí na pravou míru ev. faktické chyby.

  Má první reakce - i všechny následující - jsou v prvé řadě o novinářském přístupu. Až následně o stromech. V prvé řadě mě vadil tón původního článku, snaha po senzačnosti, absence odborného komentáře apod.

  V tuto chváli mohu nabídnout jednu pomoc -vyzvat k založení redakční rady -bude-li majitel SN chtít. Ta by byla složena z lidí, kteří SN fandí, ale mají od každodenní jejich tvorby odstup, mají zkušenosti z médií a mohou tedy přinést potřebnou reflexi.
  Jak opakovaně všude zdůrazňuji, fandím SN a jeho redaktorům.

  Komentář ze dne: 26.04.2005 11:05:47     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - T. Hromádka (@)
  Titulek: Re: Re: Jsme novináři-amatéři
  Pokud si někdo myslí, že napádáním mé osoby něco získá, tak je na omylu. Kromě toho, že přispívám i do komentářů jako tvůrce internetových novin, což je moje věc a komentáře jsou nedílnou součástí Spořilovských novin a tvoří jejich identitu, nemám k předchozímu textu patrně závistivého Takyanonyma (jehoľ IP adresa je mi známa) co říct. Howgh.

  Komentář ze dne: 26.04.2005 21:25:59     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - stromovous (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Jsme novináři-amatéři
  mým záměrem nebylo napadat žádnou osobu, ale poukázat na článek, který podle mého mínění je nekvalitní a vzbuzující řádně nepodložené obavy.
  Mít různé názory na novinařinu považuji za normální a kritickou diskusi o ní za přínosnou.
  Vůbec si nedokážu představit, co bych polemikou u redaktorů získal. Naopak vím, co tím "riskuji", protože na rozdíl od běžného čtenáře si redakce moji totožnost obratem zjistí. Z mé strany to ale není osobní problém a práce redaktorů i SN si vážím a chci je podporovat. A k tomu patří i snaha poukázat na to, co považuji za nepovedené.
  Zdá se, že jsem tím však překročil práva čtenářů SN. Za úspěch mohu považovat, že v mém případě kritické názory zatím nemažou jako se to stalo v případě "spamu".
  Není kam spěchat, my stromovousové máme jiné měřítko času a umíme čekat :-)

  Komentář ze dne: 24.04.2005 23:05:20     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - HonzaV (@)
  Titulek: Re: Re: Stromy kolem Hamráku
  btw. nejsou Stromovous a p. Ekoterorista táž osoba? :-)

  Komentář ze dne: 25.04.2005 09:34:18     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - T. Hromádka (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Stromy kolem Hamráku
  Pokud někdo někdy prokáže, že ten strom je nemocný a nebezpečný (pro Vás laicky řečeno posudkem s kulatým razítkem), pak je přeci nad slunce jasné, že bude pokácen.

  Komentář ze dne: 26.04.2005 08:08:26     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - stromovous (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Stromy kolem Hamráku
  Samozřejmě, o tom není sporu.

  Ještě bych předeslal, že o stromy musí být náležitá dlouhodobá péče jinak se všechny stanou nemocnými a následně pařezy.
  To je myslím téma nejen pro SN - není nadměrný provoz po starém nespraveném chodníku před Hamrsportem ohrožením pro stromy(a následně lidi?) Jak tomu předejít bez kácení? Jaké existují povrchy chodníků, aby vyhovovaly i kořenovému systému - žádný sešlap kořenů, provzdušnění, průsak vlhkosti...?

  Osobně si myslím, že řešením by mohl být "povalový dřevěný chodník" - obdoba dřevěného plata před Hamrsportem.

  Komentář ze dne: 26.04.2005 08:12:25     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Redaktor SN (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Stromy kolem Hamráku
  No ano, je to ale jen o penězích a vůli MČ Praha 10.


  Komentář ze dne: 26.04.2005 08:40:22     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - stromovous (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Stromy kolem Hamráku
  to si samozřejmě redakce pomocí IP adresy jistě již dávno zjistila :-)

  Komentář ze dne: 26.04.2005 09:29:26     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Redaktor SN (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Stromy kolem Hamráku
  Vážený pane "Stromovousi. Ani šéfredaktor SN, ani já, nikoho podle IP adres nelustrujeme, takže o Vašem pravém jménu můžeme jen spekulovat...:-)

  Komentář ze dne: 29.04.2005 16:29:39     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - DavidP (m@m)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Stromy kolem Hamráku
  Dlouho jsem se takhle nepobavil :o). Ke stromum snad jen takto. Pokud se o stromy nekdo pravidelne nestara, neudrzuje je a nesleduje jejich stav, muzou se stat i nebezpecnymi. Ovsem aby se k tomu postavil zucastneny organ zpusobem, ktery predvedl minuly rok v Praze na Dvorcich s mistnimi velikany u zastavky je primo trestuhodne. Takze zaver ? Ano, stromy bez pravidelne odborne pece mohou byt nebezpecne. A tak je to i s autem, proste s cimkoliv. Stara se nekdo o stromy v okoli Hamru ? Pokud ne, tak by mel hodne rychle zacit, protoze pokud nezacne, tak pak uz bude opravdu jenom kacet. Nejsem zahradnik, jen nazor prosteho obcana zijiciho na brehu Hamru.

  Komentář ze dne: 05.06.2015 11:44:29     Reagovat
  Autor: [chenmeinv] - chenmeinv (chenmeinv@outlook.com)
  Titulek: chenmeinv

  Komentář ze dne: 08.06.2015 06:29:05     Reagovat
  Autor: [chenmeinv] - chenmeinv (chenmeinv@outlook.com)
  Titulek: chenmeinv

  Komentář ze dne: 29.04.2005 01:45:07     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - P.Lukavec (kavcoun@volny.cz)
  Titulek:
  Ježíšmarjá a fujtajbl, pánové!
  Proč se probůh takhle nedůstojně sváříte?

  Ačkoliv – a to dost nerad přiznávám - když tak čtu sled výlevů, mám pocit, že ta výtka z nedůstojnosti nepatří Stromovousovi, jenž se mi zdá důsledně korektní – včetně vyznání ze sympatie a úcty k dílu redaktorů. Úctu a sympatii k dílu redaktorů sdílím se Stromovousem. Mám prostě pocit, že Stromovousův projev dokázal zůstat věcný a neurážlivý a naproti tomu reakce těch, jichž si vážím a jejichž práci obdivuji, mi připadá dotčená a uražená o cosi víc, než přiměřeně. Ale oni zase mají tu nepominutelnou zásluhu.

  Co s tím?

  Po mém soudu jde o zbytečné a emotivní nedorozumění rozumných a inteligentních lidí, a je-li tomu tak, mělo by se dost snadno vysvětlit osobním setkáním. Zvu tedy všechny zmíněné pány na večeři do čínské hospůdky za Hamerským rybníkem, lze se tam docela dobře najíst. Zavazuji se uhradit výlohy za jídlo, nápoje nechť si pánové platí sami. Termín budiž je stanoven dohodou via Internet. Své adresy známe, nic nám nebrání.

  Snad by tím problém mohl skončit. P. Lukavec  Komentář ze dne: 29.04.2005 12:04:54     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Marek M. (@)
  Titulek: Setkání
  Vážený pane Lukavče,

  děkujeme za Váš komentář a dodatečně ještě jednou za dobré červené při sázení.

  Já v tom osobně žádný svár nevidím. Lidé, kteří sázeli 15.4.2005 na Hamráku se znají teprve od začátku března. Všichni spolu vyjdeme dobře (to bychom jinak společně nesázeli) :-))). Člen pracovní skupiny "ZOH" je i pan "Stromovous" (Té-El) :-))). a jeho názor plně bereme na vědomí. V nejbližších týdnech bychom se s Vámi rádi viděli a poklábosili o Spořilově. Dáme Vám vědět. S pozdravem

  Marek Mahdal (SN)

  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem7521920
  Září78911
  Dnes297

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 38 uživ.


  kugutsumen.com gsa-esports.net mencisport.com evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com
  deneme bonusu slot siteleri güvenilir bahis siteleri bonus veren siteler seabahis betwoon Deneme Bonusu Betz Deneme Bonusu Betz 1 Deneme bonusu veren siteler Bonus veren bahis siteleri Casino siteleri Freespin Yatırımsız deneme bonusu Freebet veren siteler Çevrimsiz deneme bonusu veren siteler Slot casino Deneme bonusu forum Bahisikayet.com Deneme bonusu Deneme bonusu veren siteler Bahis forum Forum bahis Bahis forumu Banko tahmin Sosyal içerik platformu

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE