Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: A solí se vesele dál, jako by se nechumelilo...
  ze dne 19.12.2005, autor článku: Čtenář Spořilovských novin

  Komentář ze dne: 19.12.2005 18:21:10     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Mapl (Matej.Pluhar@seznam.cz)
  Titulek: Solení - fůůůůůůj
  Zkrátka a prostě- buď spáchat na soliče teroristický útok nebo s tím žít dál, Ti paka s tím nic neudělajína úřadě nebo na radnici.

  Komentář ze dne: 02.01.2006 10:11:05     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Tomas (to.je.ma@soukroma.cz)
  Titulek: nevidím to tak černě
  nevidím to tak černě, ale spíš bíle :-)
  viděti černě = solí ošetřené vozovky s mokrým černým asfaltem
  viděti bíle = silnice s tentou vrstvičkou sněhu po protažení radlicí.

  Ke spokojenosti je ještě cesta dlouhá, ale podle reakce spořilovského zahradníka je vidět snaha TSK zohlednit mechanické odstranování sněhu a regulovat sílu a množství posypu.

  Myslím, že je to ve fázi podobné té, kdy rodič chválí dítě za snahu a první krůček, ale ví, že k opravdu zásadní a dlouhodobé změně je ještě cesta dlouhá.
  Proto prosíme každého, kdo vidí jak dobré tak škodlivé zásahy sypačů, zda by je mohl zdokumentovat - čas, místo a nejlépe i SPZ vozu a foto, aby je zaslal na to.je.ma@soukroma.cz
  Je to přání nejen naše, ale i úřadů a úklidové firmy, protože i případná dobrá vůle vedení MÜ a firmy nakonec končí na poslušnosti či lenosti toho konkrétního řidiče a jen my místní můžeme dát zpětnou vazbu firmě a zároveň doložit svá tvrzení v případě dalších jednání.

  s díky

  Tomáš

  Komentář ze dne: 18.01.2006 12:12:47     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - bílý jezdec (@)
  Titulek: krásné bílé ráno
  Letošní zima již není jen chladná, ale už i bílá!
  Ráno jsem vyrazil autem (hanba, fuj - ale aspoň ať to nevypadá, že solení vadí jen chodcům :-)
  a ihned jsem v Severní I. narazil na SYPAČE (tedy ne na pluhaře), který sypal jak o život. Díky tomu byla Severní I., kde jezdí několik linek MHD (takže to lze chápat) bez jediné sněhové vločky a vozovka byla černá jak čert.
  Když jsem zahnul na Hlavní, zdálo se mi, že tam nesypali (doufám, že jim to vydrží), protože u okrajů byl sníh. V tuto chvíli předpokládám, že je vzhledem k počasí již roztálý nebo shrnutý pluhem. Že to prostě bez sole funguje. Používat sůl proto, aby silnice byla o pár hodin dříve černá je totiž nesmysl. Potvrzuji, že se dnes ráno po zasněžené Hlavní jelo bez problému. Auta si rychle udělala dva vyježděné pásy a zbytek sněhu nevadil.
  Taky jsem zahlédl malý traktůrek jak ZAMETÁ a SHRNUJE sníh z chodníku u zastávky MHD.
  Jen aby to vydrželo.
  Jaké jsou vaše postřehy?

  Komentář ze dne: 25.01.2007 17:29:31     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Tomáš Ledvina (@)
  Titulek: hrabání nebo opět solení?
  Tak nám to opět začalo paní Mullerová :-)
  Trvalo to, ale sníh už napadl.
  A s ním padla i otázka, jak se zachová údržbář silnic (TSK) a správce - místně příslušný úřad.
  Když jsem dnes ráno v 5.45 zahlédl na ulici Hlavní sypač s radlicí, ihned jsem se za něj zařadil. Bylo krásné vidět, že skutečně (a konečně) používá sněhovou radlici a sníh hrne na krajnici.
  Bohužel se mu za ocasem také točil rozmetač. V noční tmě nebylo dobře vidět, ale mám za to, že běžel naprázdno a nesolil - tudíž zbytečně neotravoval stromy na středovém pásu a pod v parcelách pod ním.
  Tudíž důvod k radosti, že lze dojednat s úřadem i s TSK řešení šetrné k životnímu prostředí na Spořilově.
  Stroj bohužel nedojel ani pod kostel a už to otočil a mazal zpět. Nicméně po něm zůstal alespoň kus čistě shrabané silnice - což měl udělat i na dalších komunitacích kolem Spořilova, kde ještě ráno po deváté byly ve vozovce vysoké koleje sněhu.

  Uvítám postřehy dalších lidí ohledně toho, zda se údržba drží slíbeného plužení (event mechanického inertního posypu) namísto rozpuštění sněhu chemickým roztokem solí a jeho následným vsáknutím do podrážek, podvozků, půdy a těl stromů.

  Spořilovská výročí

  1925 - Vznik stavebního družstva Spořilov »


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8395379
  Červen130753
  Dnes6008

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 125 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE