Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Peníze na kulturu? Spíše ne, vzkázali zastupitelé
  ze dne 22.03.2008, autor článku: Tomáš Hromádka

  Komentář ze dne: 23.03.2008 19:50:32     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - síla (@)
  Titulek: Tak to je tedy síla
  Odéeska vůbec na kulturu kašle a to dokonce na úrvni celé Prahy. Teď dokonce navrhují sloučení Muzea hlavního města Prahy a Galerie hlavního města Prahy s cílem (jak jinak) ušetřit náklady.

  Komentář ze dne: 23.03.2008 23:42:54     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek:
  No a proč ne? Dobrá kultura si na sebe vydělá sama. Přece se z daní nebude podporovat úplně všechno.

  Komentář ze dne: 24.03.2008 00:25:07     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Karel (@)
  Titulek: Re:
  To bych prosil rozvést, to si rád počtu...

  Komentář ze dne: 07.04.2008 12:50:44     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re:
  Jistě, není problém:-)
  Jakékoliv kulturní dílo je zboží a má takovou cenu, kterou je spotřebitel (divák, posluchač) ochoten zaplatit. Jestliže nadotuji nějaké dílo z veřejných rozpočtů, vlastně tím likviduji soutěž o nejlepší dílo a to i při vědomí toho, že v soutěži může vyhrávat i šmíra (třeba Kameňáci) ale co je kvalitní, si mezi lidi cestu najde. O dost větší význam by mělo dotování kvalitního vzdělávání aby spotřebitelé měli vůbec šanci dobré umělecké dílo poznat.

  Komentář ze dne: 24.03.2008 14:28:31     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re:
  dobrá kultura dle ODS: golf (klánovice), fitnes (Balance klub Brumlovka), bingo, Lucie Bílá ... jo to se zaplatí (daj to do nákladů jako repre). Jinam stejně nechodí, tak co.

  Komentář ze dne: 28.03.2008 12:01:15     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - JK (@)
  Titulek: ODS dostala okolo 60 % hlasů
  Co jsme si zvolili, to máme....

  Komentář ze dne: 28.03.2008 14:41:28     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Karel (@)
  Titulek:
  Ta opozice na radnici strašně chybí. Je potřeba a to jakákoliv, na to by se měělo myslet nehledě na vlastní politické smýšlení....

  Komentář ze dne: 28.03.2008 19:53:33     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Milli (@)
  Titulek:
  To je strasna skoda, ale snad se casem obrati karta, chce to vetsi inciativu lidi..... to prijde samo a casem.

  Komentář ze dne: 28.03.2008 20:08:07     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Milli (@)
  Titulek: mrknete na to, kc nekonci !
  http://www.kcn.cz/cgi-bin/kcn/sigma/prog ram_index.pl

  Komentář ze dne: 09.04.2008 11:37:55     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jan Schneider (jan.schneider@praha4.cz)
  Titulek: Peníze na kulturu
  Článek je zavádějící a nepřesný, právní forma byla změněna na o.p.s. (4 volnočasová), aby se mohla ucházet o různé granty a dary, což jako příspěvková organizace nemůže, takže se naopak počítá, že na kulturu se bude vydávat peněz více, nicméně ne vše z rozpočtu MČ.

  Všeobecně ke kultuře a jejímu dotování lze jistě vést rozsáhlé polemiky, můj názor (ne nutně většinový názor v ODS), je, že kultura (divadla apod.) by měla fungovat tržně a jedinou dotaci kterou bych poskytoval je dotace na vstupenku pro ty, kteří by si ji za tržní ceny nemohli dovolit. Tím by se očistilo od divadel, která nemají klientelu (nikdo by tam nechodil) a zabránilo tomu, abychom z našich daní platili kulturní zážitky zahraničním turistům, což mně třeba vadí. Dívejte se na to tak, že veškeré dotace jdou vždycky z vaší kapsy...

  Komentář ze dne: 09.04.2008 13:04:49     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Musil (@)
  Titulek: Re: Peníze na kulturu
  Právě, že jdou z naší kapsy a právě proto kulturu chceme, třeba i nekomerční. Informaci o o.p.s. zveřejnila v podobném smyslu i jiná média a koukám, že jste pane zastupiteli potvrdil jenom to, co v článku redakce SN napsala, že na kulturu prostě peníze dávat nechcete a nebudete.
  Nechceme zakomplexované politiky podléhající developerům (viz např. nejnověji Plivátko). Chceme zastupitele, kteří si váží svého území a rozvíjejí ho trvale udržitelným způsobem a to také v kultuře.

  Komentář ze dne: 09.04.2008 13:59:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - nejsem anarchista (@)
  Titulek: Re: Peníze na kulturu
  ... a můj názor je, že politika by měla taky fungovat tržně. Kdo jí chce dělat, ať si náklady platí ze svého, stejně jako tu zmiňovanou kulturu. A jedinou dotaci kterou bych poskytoval je dotace na členské poplatky pro ty, kteří by si je za tržní ceny nemohli dovolit. Tím by se zabránilo tomu, abychom z našich daní (např. 100Kč za každý hlas ve volbách) platili politikům přístup k brebendám, což mně třeba vadí. Dívejte se na to tak, že veškeré dotace jdou vždycky z naší kapsy...
  ... a politici nejenže za to nepoděkují, ale ještě si hrají svoje hry a názory voličů ignorují.

  A teď vážně. Existují principy, které je třeba podporovat, protože kultivují a chrání společnost. Proto je třeba podporovat kvalitní kulturu (ne přispívat na lístky komerčním muzikálům), mládežnický a "veřejný" sport (ne stavět národní stadion nebo olympiádu), ale taky veřejné osvětlení, kanalizaci, očkování a třeba také policii, hasiče, občanská sdružení pečující o bezdomovce (ti by si ji za tržní ceny nemohli dovolit).
  Jenže podporovat prospěšné věci, které peníze spotřebovávají a nelze na nich přiživit nějakého partajního strýčka, který pak před volbami pošle milionovou malou domů ..... to není pro ODS zajímavé.

  Komentář ze dne: 09.04.2008 14:10:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Peníze na kulturu
  ... a chci navázat konkrétním případem.
  Jan Schneider -
  před komunálními volbami ještě student na Vysoké škole ekonomické (http://www.odspraha4.cz/clanky/?rozhovo ry&article=256)

  po volbách již: ředitel Zdravotnického zařízení Podolí http://www.zzpraha4.cz/

  Pominu-li strmý kariérní postup, zacituji z úvodu na zminovaných stránkách:

  Vážená maminko, vážený tatínku, vítejte na stránkách Zdravotnického zařízení Podolí, příspěvkové organizace městské části Praha 4, která na této městské části provozuje tři jeselská zařízení. Služby, které poskytujeme jsou tu právě pro Vás, a proto pevně věříme, že si z nich vyberete a budete s nimi spokojeni.

  Jan Schneider, ředitel

  ---------------
  hle sám vrcholný reprezentant příspěvkové organizace, kterou v oblasti kultury považuje za překonanou.  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8373464
  Červen108838
  Dnes7983

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 238 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE