Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)
 • uzavření ulice Ke Spořilovu!:
  "Tento problém velmi dobře řešilo uzavření ulice Ke Spořilovu ve směru z centra kdy značně klesla dop . . . " (Uzavírky, auta a co s nimi?)
 • zloději v noci choději:
  "mě se totéž stalo v červnu. Zariskoval jsem a ve 23 hod. jsem si ho tam dal, že v 5 ráno odjíždím. " (Pozor na zloděje!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Město chystá protihlukovou stěnu
  ze dne 18.11.2013, autor článku: Zasláno do redakce

  Komentář ze dne: 19.11.2013 10:22:09     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: A za Spořilovskou + 100!
  Bývalý hlavní hygienik je u soudu. Hrozí mu 10 až let

  Praha - U Obvodního soudu pro Prahu 2 v úterý ráno začal soud s bývalým hlavním hygienikem Michaelem Vítem, který podle policie zmanipuloval zakázku na poradenství.
  Za porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby Vítovi hrozí od tří do deseti let vězení.

  Komentář ze dne: 19.11.2013 10:25:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Důležité je to slovo "poblíž"!
  Takže přeloženo, stěna bude ve starých Záběhlicích, ne na Spořilově!

  Komentář ze dne: 19.11.2013 16:24:47     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Otevření mostu!
  Most přes Jižní spojku se dnes otevírá pro autobusy DP

  pondělí, 18. listopadu 2013


  Pro autobusy Dopravního podniku hl. m. Prahy se dnes otevírá most Ke Garážím přes Jižní spojku. „V okolí mostu budou ještě v následujících dnech probíhat dokončovací práce a úpravy dopravního značení. S otevřením mostu pro individuální automobilovou a nákladní dopravu počítáme do konce listopadu,“ prohlásil šéf Technické správy komunikací hl. m. Prahy Ladislav Pivec.

  Výstavba nového mostu začala v květnu letošního roku, kdy byl zbourán starý nevyhovující mostní objekt. Bourací práce proběhly v rekordním čase při úplném uzavření Jižní spojky v obou směrech. V následujících měsících na stejném místě vyrostl nový objekt, který snese zatížení i těžkou kamionovou dopravou.

  Stavba je financována z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury.  Základní údaje:

  délka přemostění: 72,3 m

  délka mostu: 85,7 m

  šířka mostu: 12,1 m

  výška mostu nad terénem: 7,12 m

  plocha nosné konstrukce mostu: 878,6 m2

  únosnost mostu: zatížení třídy A

  Komentář ze dne: 19.11.2013 18:11:06     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Okruh nebude?
  Hejtman Řihák: Je životně důležité, aby se dálniční okruh co nejdříve postavil
  19. 11. 2013 16:10

  Středočeský kraj podá kasační stížnost proti rozsudku, který zrušil část vymezení dálničního koridoru kolem Prahy

  Hejtman Řihák: Je životně důležité, aby se dálniční okruh co nejdříve postavil
  Foto: Redakce
  Popisek: Josef Řihák (ČSSD), senátor a hejtman Středočeského kraje

  Rada Středočeského kraje na svém pravidelném jednání dne 18. listopadu 2013 vzala na vědomí rozsudek Krajského soudu v Praze, kterým byly zrušeny Zásady územního rozvoje Středočeského kraje v části vymezení koridoru veřejně prospěšné stavby s označením D003 – silniční okruh kolem Prahy v úseku D1 – Nupaky – Říčany – Běchovice.

  „Odsouhlasili jsme podání kasační stížnosti proti rozsudku krajského soudu a schválili jsme zpracování a projednání návrhu stavební uzávěry pro plánovanou trasu koridoru silničního okruh kolem Prahy v úseku D1 – Nupaky – Říčany – Běchovice,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Josef Řihák. Jako hlavní důvod pro zrušení částí Zásad územního rozvoje Středočeského kraje shledal Krajský soud v Praze spornou otázku nedostatečného vyhodnocení kumulativních, synergických vlivů a vlivů na zdraví obyvatel, které byly součástí Vyhodnocení vlivů na udržitelný rozvoj území. Návrh na zrušení trasy koridoru podala obec Radonice.

  „Je to v krátké době již podruhé, kdy nám Krajský soud v Praze na základě podané žaloby zrušil trasu koridoru pro důležitou dopravní stavbu. Poté, co nám soud zrušil koridor pro dálnici D3, nám tentokrát stejný soud zrušil i trasu pro pokračování dálničního obchvatu kolem Prahy v úseku od křižovatky s dálnicí D1 směrem do Běchovic. Přitom tato stavba je životně důležitá pro Středočechy i pro lidi z hlavního města Prahy. Obyvatele středních Čech, zejména v bezprostředním okolí Prahy, doslova dusí těžká tranzitní doprava, která zejména neúměrně zatěžuje silnice a zhoršuje ovzduší. Pro obyvatelé středočeských obcí, po jejichž území je tato tranzitní doprava nyní vedena, je životně důležité, aby se dálniční okruh co nejdříve postavil. Odborníci trasu koridoru vybrali velmi pečlivě s ohledem na možné dopady na životní prostředí. Obávám se, že v tak husté zástavbě, která je kolem Prahy, není možné vést trasu jinudy,“ konstatoval hejtman Josef Řihák.

  V souvislosti s rozhodnutím krajského soudu nyní také hrozí, že v místě budoucí trasy koridoru se začne stavět. Zájem o výstavbu zejména rodinných domků v okolí Prahy je totiž obrovský. „Z toho důvodu Rada kraje rozhodla, že v území trasy budoucího koridoru vyhlásí stavební uzávěru. Považuji také za důležité, aby ve prospěch důležitých dopravních staveb byla co nejdříve změněna naše legislativa. Není přece normální, aby kvůli lokálním zájmům několika jednotlivců nebyla desítky let dostavěna dálnice D8, nebo D11. Případně, aby byly blokovány stavby dálničního okruhu kolem Prahy a dálnice D3 a aby na tyto legislativní kolapsy dopláceny tisíce obyvatel Prahy a středních Čech,“ doplnil hejt

  Komentář ze dne: 19.11.2013 21:11:47     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Změna územního plánu umožní výstavbu tramvajové trati na Jižní Město
  Zamýšlená výstavba tramvajové tratě na Jižní Město se posunula o další krok dopředu. Radní hlavního města dnes schválili pořízení změny územního plánu na prodloužení trati ze Spořilova přes Opatov na Háje.
  Pořízení změny musí ještě schválit zastupitelé hlavního města. O výstavbě tramvajové tratě na Jižní Město se mluví již od roku 2008, tehdy s nápadem přišla radnice Prahy 11. Návrh změny radním a zastupitelům Prahy doporučila v uplynulých týdnech ke schválení také komisí rady hlavního města pro územní plán a jeho změny a schválil ji také dopravní výbor.
  Prodloužená tramvajová trať má začít na stávající smyčce na Spořilově, odkud povede na Chodovec a Türkovou ulicí přes Litochlebské náměstí na Opatov ke stanici metra. Odtud má podle plánu zamířit po trase autobusu ke Kateřinkám a Opatovskou na Háje. Končit by měla na stávající autobusové smyčce na křižovatce Opatovské a Výstavní.
  Zda a kdy by se mohla začít tramvaj stavět, není jasné. Stejně tak ani náklady na její vybudování. Zadání změny územního plánu navíc musí ještě schválit zastupitelé pražské zastupitelstvo. Se změnou nesouhlasí někteří obyvatelé a dvě občanská sdružení.
  V současné době metropole kromě prodloužení tratě na Jižní Město připravuje prodloužení trati v Praze 6 ze zastávky Divoká Šárka na sídliště Dědina.
  Tady má vzniknout pět nových zastávek. Proti se ale staví místní obyvatelé, projekt navíc musí být na základě výsledku řízení EIA, které posuzuje vliv stavby na životní prostředí a zdraví lidí, dopracován. Trať má být hotova a zprovozněna v roce 2016.

  Komentář ze dne: 19.11.2013 21:14:07     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Změna územního plánu umožní výstavbu tramvajové trati na Jižní Město
  Ti parchanti se s námi neserou! Přidají nám ještě ke kamionům tramvaj!

  Komentář ze dne: 20.11.2013 09:10:26     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Změna územního plánu umožní výstavbu tramvajové trati na Jižní Město
  ty laciné bláboly "proti všem a proti všemu" se fakt už nedají číst. Každému, kdo má mozek v hlavě, dojde, že tramvaj bude vozit ty lidi, co dnes jezdí autobusy z JM směr Želivského. DP nebude živit oboje.

  Komu vadí tramvaj v záhrabu Spořilovské víc než busy v ulicích pod okny, ať volá: Ti parchanti se s námi neserou! Busy nám vymění za tramvaj! :-)

  Ale je to bouře ve sklenici vody. Než na tu stavdu sežene DP peníze, my všichi už budem na pravdě boží.
  Tak mě napadá, má vůbec Spořilov nějaký hřbitov? Při dnešní smogové situaci nám asi rozptyl nepovolí :-)

  Komentář ze dne: 20.11.2013 10:52:09     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Změna územního plánu umožní výstavbu tramvajové trati na Jižní Město
  Tento názor je kvalitní.

  Komentář ze dne: 20.11.2013 10:52:32     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Změna územního plánu umožní výstavbu tramvajové trati na Jižní Město
  Tento názor je kvalitní.

  Komentář ze dne: 20.11.2013 16:19:26     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Změna územního plánu umožní výstavbu tramvajové trati na Jižní Město
  Panáček je nějaký "suvenýr" ;-). Vy víte jistě, že to bude v záhrabu Spořilovské?! Já bych si teda tipnul spíš lacinější variantu Senohrabskou atd.. No, a když píší dokončení a zprovoznění 2016, tak to nejspíš tak na jaře 2014 budou muset začít (developeři na JM si to ohlídají). Kam na dobu výstavby zmizí kamiony z neustálých kolon ve směru na ČM? Když to tady hodlají zahrábnout do Spořilovské, jak vy tvrdíte!

  Komentář ze dne: 20.11.2013 08:49:01     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: A na výjimku pro kamiony na Spořilovské odborníky měl?
  Neměl jsem odborníky, hájí se bývalý hlavní hygienik
  Obvodní soud pro Prahu 2 začal v úterý projednávat případ, ve kterém je obžalován bývalý hlavní hygienik Michael Vít. Hrozí mu trest tři až deset let vězení. Vít včera odmítl, že by zneužil svou pravomoc při smlouvách na poradenství, které uzavřel v roce 2007 coby náměstek ministra zdravotnictví.

  Komentář ze dne: 20.11.2013 14:55:49     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: A na výjimku pro kamiony na Spořilovské odborníky měl?
  bla

  Komentář ze dne: 20.11.2013 14:56:07     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: A na výjimku pro kamiony na Spořilovské odborníky měl?
  bla

  Komentář ze dne: 20.11.2013 16:22:39     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: A na výjimku pro kamiony na Spořilovské odborníky měl?
  To už tě číro neplatí za rozbíjení diskuzí v denících? Smůla,co? Volby skončily.

  Komentář ze dne: 20.11.2013 18:31:27     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Stejně tak nebyla projednána Spořilovská
  Praha: Tunel Blanka je černá stavba
  Smlouva mezi společností Metrostav a Prahou o výstavbě tunelového komplexu Blanka je podle stanoviska kontrolního odboru magistrátu od počátku neplatná. Hlavní město proto nemůže tunel dostavět ani převzít. Na mimořádném jednání to uvedl primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) s poukazem na to, že smlouvu nikdy neprojednala rada města ani zastupitelstvo

  Komentář ze dne: 25.11.2013 13:39:00     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Most přes Jižní spojku uleví Spořilovu, zácpám má předejít nová značka
  25. listopadu 2013, 11:56 | Praha a střední Čechy | Praha - Praha - zprávy Článek přečten: 3 krát.
  Nový most přes Jižní spojku na Kačerově se otevře ve středu. Město sem navede tisíce kamionů, aby ulevilo kolonami sužovanému Spořilovu. Zácpám v oblasti Kačerova mají zabránit nové netypické značky, případně i semafory.

  Komentář ze dne: 25.11.2013 18:25:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Most přes Jižní spojku uleví Spořilovu, zácpám má předejít nová značka
  Už aby to bylo. Ve spořilovské stojí zase kolony, smrad po celém sídlišti, vzduch k udušení...... :-((

  Komentář ze dne: 27.11.2013 14:59:48     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - J.K. (@)
  Titulek: ale kdy?
  Dalsi uplne zbytecny clanek, takovych uz bylo. Kdyby radsi napsali termin, kdy se z vystavbou zacne... nez porad bludy typu, ze se neco pripravuje... Stena mela byt do konce roku, uz tomu prestavam verit..

  Komentář ze dne: 02.12.2013 18:43:34     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: A zase kolony Spořilovská + Hlavní
  Ach jo, celý den kolony Spořilovská dolů a několik hodin Hlavní. to snad nikdy neskončí. A ráno smog jak.....

  Komentář ze dne: 02.12.2013 21:20:16     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Proč na Spořilově nic nejde?!
  Zajímavé, v Kunraticích jsou nyní bez problémů realizována všechna opatření, které, jak nám radnice P4 vysvětlila, se v případě Spořilova použít nemohou?! Jedná se o opatření bezpečnostní a znesnadňující průjezd obcí. Jsou to přednosti zprava a zvýšené přechody a prahy. Slouží k opačnému efektu než je dopravní indukce, která je důsledkem nesmyslných opatření (magistrátu, radnice P4 a DI PČR) na Spořilově!

  Komentář ze dne: 03.12.2013 13:01:33     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Proč na Spořilově nic nejde?!
  Protože naradnici Prahy 4 vládne parta byznysmenů, kteří se starají pouze o sebe a své kamarády (kmotry jako Palounek) a jezdí se rekreovat s lehkými děvami na Kypr. Akorát zapoměli vzít manželky a děti, ale to by zase museli udělat jiné složení účastníků mise!  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5886876
  Červen14314
  Dnes2524

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 64 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE