Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  Spořilovský kalendář
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Mohlo by vás zajímat...

Komentáře

ke článku: Hledáme spolupracovníky, pisatele článků, fotografy, znalce internetového prostředí atd...
ze dne 26.08.2014, autor článku: Tomáš Hromádka

Komentář ze dne: 26.08.2014 09:14:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Starosta Caldr: Nesouhlasím s výstavbou logistického centra na Spořilově
25. 8. 2014 20:45
Plán, podle kterého by na Spořilově, který je už tak přetížený dopravou, mělo vyrůst logistické centrum firmy West Investment, je podle mne absurdní. Doporučil jsem proto radě městské části, aby s jeho výstavbou nesouhlasila, což se také podařilo. V opačném případě by došlo k příjezdu dalších kamionů, které nemají v této oblasti co dělat.
Starosta Caldr: Nesouhlasím s výstavbou logistického centra na Spořilově
Tento krok však není řešením pro občany Spořilova, pouze zabráněním dalšímu znečištění. Dlouhodobě trváme na tom, aby se dostavěl Pražský okruh, bez kterého se spořilovští občané přepravních vozidel nikdy pořádně nezbaví. To však může trvat dlouhá léta, ne-li desetiletí.
Ministerstvo dopravy by tak mělo alespoň zaplatit zastřešení Spořilovské ulice, což by podle našich výpočtů stálo 1,8 miliardy. Proč by je mělo platit ministerstvo? Protože takové peníze by kvůli projektům jako jsou tunel Blanka nebo Opencard v současnosti ani hlavní město Praha nemělo.
A když slyším o cenách staveb dálnic, tak si říkám, zda by nestálo za to, na některých místech v České republice pár kilometrů z plánů neubrat a nepostavit tuto důležitou stavbu, na jejíž potřebnost dlouhodobě upozorňujeme. Ministerstvo nás však zatím nevyslyšelo.
Kdyby se totiž Spořilovská zastřešila tzv. těžkým způsobem, mohlo by dojít zároveň k tramvajovému propojení s Prahou 11, což by občanům také pomohlo.
I když město na takové projekty peníze nemá, mohlo by alespoň zafinancovat více protihlukových opatření v okolí Jižní spojky a Spořilovské, některá by měla vzniknout do podzimu, protože po této komunikaci rozhodně nejezdí jenom místní občané.
Budu se snažit i nadále bojovat proti jakýmkoliv projektům, které by přivedly další automobily a kamiony na Spořilov.

Komentář ze dne: 29.08.2014 10:43:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Praha už chystá zakrytí Spořilovské ulice za miliardy korun. Peníze na něj nemá
ČTK 27. srpna 2014 15:32
Technická správa komunikací začne připravovat podklady k možnému zakrytí Spořilovské ulice a k vybudování mimoúrovňové křižovatky Harfa ve Vysočanech. Rada hlavního města na přípravu vyčlenila tři miliony korun. Náklady na samotné stavby se odhadují v řádu miliard korun. Už dříve se přitom mluvilo o tom, že není jasné, kde na ně město vezme.

Aha, tak to zase ten anonymní "Praha" chystá jenom další předvolební podraz na Spořilováky!

Komentář ze dne: 01.09.2014 17:21:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Jižní varianta Pražského okruhu je opět ve hře. Předpolí Prahy to vítá
1. září 2014 15:34
Do úvah o tom, kudy vést nedostavěné úseky Pražského okruhu, rázně promluvili radní hlavního města. Ti do hry vrátili takzvanou jižní variantu, která počítá s tím, že tolik potřebná komunikace povede přes katastry pražských městských částí.
Proti tomu se přitom bouřily například Běchovice nebo Suchdol a předchozí rozhodnutí soudů jim dokonce dalo za pravdu. Nyní tedy zainteresované strany čeká nové kolo „bojů“, jejichž výsledek je krajně nejistý. „Na druhou stranu je dobře, že se ohledně jižní varianty opět začalo něco dít,“ shodují se starostové obcí na předpolí Prahy, kterým hrozila takzvaná severní varianta. Ta předpokládala vyvést sporné úseky do území Středočeského kraje.
„Osobně jsem pro obě verze okruhu,“ uvedl k nedávnému vývoji kauzy středočeský hejtman Miloš Petera. „Ohledně jižní varianty se sice obávám reakcí ze strany některých městských částí, ale doufám, že nakonec zvítězí zdravý rozum.“
Mírně skeptický je vůči verzi „jih“ roztocký starosta Jan Jakob. „Maličko pochybuji, že varianta přes Suchdol nakonec projde. Na druhou stranu vítám jakoukoliv snahu o dostavbu okruhu a rád bych věřil, že se v roce 2020 začne stavět,“ uvedl.
Jižní variantě, která by mimo jiné vedla přes katastry pražských částí Březiněves, Ďáblice, Vinoř, Satalice či Horní a Dolní Počernice, drží palce i říčanský starosta Vladimír Kořen a jeho líbeznický kolega Martin Kupka.
„Severní varianta, která by vedla předpolím Prahy, je nezmapovaná. Je to, obrazně řečeno, jen čára na papíře, která navíc na mnoha místech vede obytnou zástavbou,“ konstatoval Kupka s tím, že úvahy o takzvaném „velkém okruhu“, který by vedl částí středních Čech, sice mají opodstatnění, ovšem Pražský okruh v žádném případě nemohou suplovat.
„Říčan by se týkaly obě varianty, ale osobně jsem jednoznačně pro tu, která odvede hlavně tranzit mezi Nedvězí a Uhříněves,“ navázal tamní starosta Kořen a dodal: „Naopak jsem si jistý, že verze, kdy by okruh vedl mezi Nedvězím a Říčany, zvedne obrovskou vlnu nevole.“

Komentář ze dne: 09.09.2014 12:52:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
Prchlík to koukám zastane v pohodě sám...

Spořilovské aktuality


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem5265886
Prosinec21296
Dnes801

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 65 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE