Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  
Spořilovský kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mohlo by vás zajímat...

Komentáře

ke článku: Řešíme problémy po našich předchůdcích
ze dne 30.09.2014, autor článku: Zasláno do redakce

Komentář ze dne: 01.10.2014 20:56:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Karel kolář (k.kolar@centrum.cz)
Titulek: Reakce autora čl. Komunální volby 2014
Vyjádření autora článku „Komunální volby 2014“

Jsem rád, že se p.starosta Caldr, dozvěděl o mém článku a přečetl si ho. Úvodem chci uvést, že si vážím provedené práce p.Caldra jako starosty Prahy 4, která svým rozsahem není vůbec snadná, vyžaduje značný rozhled a orientaci v mnoha oborech, které se týkají života občanů. Dle mého názoru byl lepším starostou než předchozí starosta P.Horálek.

K názvu : Problémy po „našich předchůdcích“. Nesdílím zcela tento názor. Dělení na „problémy po našich předchůdcích“ pokud někdo v určité roli či pozici byl účasten na konání „předchůdců“ ať už jako řadový zastupitel nebo radní mi připadá trochu nefér.

K vlastnímu osobitému názoru p.Koláře : Nemyslím si, že můj pohled občana je v mnohém odlišný, v určitých záležitostech však ano. Zejména co se týče „oddělování se od předchůdců“ (ODS), mezi ně přeci patřil, a strategického dlouhodobého plánování.

K „výhradám“ ke 4-Majetkové,a,s. např. tech. stav rekreačního zařízení Vápenka. MČ Praha 4 vložila od začátku vlastnictví zařízení nemalé finanční prostředky a přesto bude objekt potřebovat opět rekonstrukci a další náklady. Možná za to může někdo jiný ? Kdo ?

K problémům akciových společností :Zde musím potvrdit, že p. starosta Caldr provedl významné změny v orgánech a.s. ku prospěchu, protože stav už byl neudržitelný. Řízení akciových společností pouze „politiky – radními a zastupiteli“ v představenstvu i dozorčí radě a jejich výše odměn i přes špatné hospodářské výsledky, dovedly 4 -Energetickou do katastrofálního stavu a nikdo za to dosud nenese žádnou hmotnou odpovědnost. Proč ? Strana ODS, jíž byl starosta Horálek i p.Caldr společnými členy spolu s dalšími zastupiteli z ODS měli po stranické stránce jistě možnost, „mimo kompetenci“ starosty na kritizovaný stav upozorňovat a na tehdejšího starostu stranicky apelovat na zjednání nápravy. Pokud tomu tak nebylo nebo to ze „stranických důvodů“ nebylo možné, potom to svědčí v tehdejší ODS o něčem nezdravém ale i o zakládání obchod. společností MČ Praha 4 jako pochybném. Právě to mohlo být příčinou rozkladu ODS a jejího zrušení. To je ovšem jen moje domněnka.

Ke „špatným správcům záležitostí“ MČ P4 : To p.Kolář nikde v článku nepíše ! To nejlépe posoudí obyvatelé Prahy 4.

K „dostatku míst“ pro žáky ZŠ : To je dáno dostatečným počtem škol vybudovaných v historii Prahy 4 a není to zásluha současného ani předchozího vedení radnice. Spíše bude třeba řešit ekonomický problém podprůměrného počtu žáků v některých školách.

K dlouhému výčtu „úspěšných výsledků“ rozhodování vedení radnice MČ Praha 4 : Zde bych jenom doplnil, že by bylo třeba dát na misku vah i investiční náklady a pak teprve hodnotit výsledek. Výši vynaložených nákladů není však snadné zpětně z pozice občana hodnotit. Kdyby fungovaly kontrolní orgány zastupitelstva jak by měly, jistě bychom se i o téhle stránce věci měli dozvědět více. To je jedna z věcí, která by se měla po volbách změnit. Záleží však na jejich výsledku.

K půso

Komentář ze dne: 01.10.2014 21:02:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Karel Kolář (k.kolar@centrum.cz)
Titulek: Dokončení
Dokončení :
K působení p.Caldra v roli starosty : Uvedené skutečnosti mohu potvrdit, i jako ten, kterého p.starosta Caldr přijal k rozhovoru o řadě témat, bez ohledu na časový limit. Přesto je třeba mít na zřeteli, že v té době už bylo třeba ze strany politika myslet na volby. Tím p.starostu Caldra přímo nepodezírám ale i taková varianta se logicky nabízí.
Splnění „cíle“ p.starosty Caldra : To aby občané měli větší váhu při řešení obecních problémů a mohli se aktivně podílet na rozhodování, je i mojí dlouhodobou snahou. Jak by naplnil „svůj cíl“ , by bylo zajímavé sledovat v případě, že by se opět stal po nynějších komunálních volbách na Praze 4 opět starostou. Nabyl jsem však dojem, že od ukončení jeho členství v ODS, se stranicky nedokázal vyprofilovat a jeho „stranické přestupy“ mě vedly k napsané předvolební úvaze na níž reagoval. „Politické zrání“ může být dlouhý proces a nebylo mým cílem nijak, natož záměrně, poškozovat jeho jméno v současné volební kampani a jeho další politickou kariéru.
Škoda, že se p.starosta Caldr nijak nevyjádřil k uvedeným skutečnostem kolem předvolební inzerce „Hnutí za Prahu“ v Tučňáku ve vztahu k jeho pozici předsedy redakční rady Tučňáka a tím k možnému nekalému či neetickému zvýhodňování „Hnutí za Prahu“ a tím i jeho osoby ve vrcholící předvolební kampani.

K.Kolář, občan Prahy 4
Komentář ze dne: 12.11.2015 11:48:14     Reagovat
Autor: [jlgg] - jlgg (jlgg000000@gmail.com)
Titulek:
burberry crossbody bag sale,http://www.burberrycrossbod ybag.us
C oach Factory Outlet 85% Off,http://www.coach-backpack.us
Burberry Outlet Online,http://www.burberrybags.u s.com
cheap louis vuitton speedy,http://www.louisvuittonsp eedy35.us.com
prada messenger bag,http://www.prada-messenge-ba g.us
mcm bags,http://www.mcm-bags.us
mcm handbags,http://www.mcm-handbags .us
l ongchamp tote bag outlet,http://www.longchamp-tote .us
prada messenger bag in nylon,http://www.prada-messenge- bag.us
< b>Coach Laptop Bag,http://www.coachmessengerbag .us
louis vuitton shoulder bag,http://www.louisvuittonshoul derbag.net
B urberry Cologne for Men,http://www.burberryformen.us
birkin bag hermes cost,http://www.birkinbaghermes. us
Louis Vuitton Outlet Online Store Authentic,http://www.louisvuitto nmessengerbag.us
bu rberry belts for men,http://www.burberrybelts.us

< b>coach handbags sale,http://www.coachhandbagssal e.co


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem6135583
Leden17843
Dnes204

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 20 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE