Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Přijďte se podívat na zastupitelstvo - bude v sobotu!
  ze dne 24.03.2015, autor článku: Zasláno do redakce

  Komentář ze dne: 25.03.2015 21:09:50     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Pražský okruh mezi D1 a Běchovicemi bude nejdřív za osm let
  Výběrové řízení na stavbu Pražského okruhu mezi dálnicí D1 a Běchovicemi by mohlo být vypsáno v roce 2019. Následná výstavba by trvala 40 měsíců. Vyplývá to z harmonogramu uvedeném v materiálu, který projednal magistrátní výbor pro dopravu. Ten však konkrétní usnesení k materiálu nepřijal. Investorem stavby má být Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a stavba by měla vyjít na asi 14,6 miliardy korun. Proti výstavbě se v minulosti bouřili obyvatelé dotčených městských částí, zejména Běchovic.

  "Jsou zpracovány aktualizované hlukové a rozptylové studie a další podklady potřebné pro územní řízení," píše se v materiálu. Územní rozhodnutí by podle harmonogramu mohlo být vydáno v květnu letošního roku, pravomocné pak v prosinci 2015. Pravomocné stavební povolení má být vydáno v květnu 2018 a následně by mohl být vypsán tendr na stavební firmu.

  Náklady má hradit ŘSD. Na samotnou stavbu má jít podle propočtu z roku 2013 asi 11,9 miliardy korun a další 2,5 miliardy korun na výkupy pozemků. Praha by pak na sebe vzala podle náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) náklady na dobudování drobné infrastruktury, které si výstavba okruhu v dotčených městských částech vyžádá.

  Proti stavbě se v minulosti bouřili obyvatelé Běchovic včetně tamní radnice. Odpůrci stavby se dostavili i na dnešní jednání výboru. "Těch problémů je tam mnoho, ať už umístění mimoúrovňové křižovatky nebo problém s hlukem i prachem," vyjmenovala zastupitelka Běchovic Petra Šubrtová ze sdružení Za rozumný okruh. Starosta Běchovic Ondřej Martan pak na jednání výboru uvedl, že radnice souhlas se stavbou podmiňuje výstavbou navazujícího úseku.

  Kvůli stavbě tohoto úseku pražského okruhu má proto vzniknout na magistrátu pracovní skupina, která bude složena ze zástupců města i odpůrců stavby. Ta by měla zaujmout z pozice města stanovisko k výstavbě.

  Trasa má měřit 12 571 metrů a má na něm být sedm mostů a osm nadjezdů. Každým směrem povedou tři jízdní pruhy.

  Komentář ze dne: 28.03.2015 08:51:20     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Komise opět upozorňuje na překračování imisních limitů v ČR
  Evropská komise vydala upozornění, kterým vyzývá Českou republiku k urychlenému řešení znečištění ovzduší. Pokud plán pro splnění požadavků směrnice nepředloží, může jí hrozit žaloba u Evropského soudu a následně vysoké sankce.

  Evropská komise vydala tzv. doplňující upozornění, ve kterém opět poukazuje na překračování imisních limitů a vyzývá Českou republiku k zavedení účinných opatření, která by omezila množství prachových částic (PM10) v ovzduší. Pokud ČR nepodnikne kroky ke zlepšení kvality ovzduší, musí počítat s tím, že Komise může vymáhat své požadavky u soudu. V případě, že by soud rozhodl ve prospěch Komise, hrozily by České republice vysoké pokuty.

  Při vstupu do Evropské unie v roce 2005 začaly pro Českou republiku platit evropské směrnice, které mimo jiné stanovovaly i limity pro znečištění ovzduší prachovými částicemi. Tyto limity jsou v České republice dlouhodobě překračovány, zvláště v průmyslových oblastech Ostravska a Ústecka a ve velkých městech.

  V roce 2013 zahájila Evropská komise řízení s Českou republikou kvůli porušování Smlouvy o fungování Evropské unie, a to právě kvůli překračování imisních limitů prachu. Komise opakovaně upozorňovala Českou republiku, že nedodržuje stanovené limity a že by měla zavést efektivní opatření, která by vedla v co nejkratším čase ke snížení množství prachových částic v ovzduší.

  Postup Komise potvrzuje, že problém znečištění ovzduší je závažný a již ho dále nebude možné ignorovat. Organizaci Frank Bold se nedávno podařilo obhájit u soudu práva občanů žijících v nejvíce postižených oblastech. Krajský soud v Ostravě potvrdil, že Moravskoslezský kraj postupoval nezákonně, když nezavedl opatření pro snížení množství prachových částic v ovzduší, čímž porušil práva občanů na příznivé prostředí a na ochranu zdraví.

  „Postup komise dokazuje závažnost situace přetrvávajícího překračování závazných limitů pro ochranu zdraví občanů. Evropský soud již několikrát potvrdil, že občané žijící v postižených oblastech mají právo od příslušných úřadů požadovat, aby byla přijata opatření ke zlepšení situace, a využít k tomu dostupných právních prostředků. Nedávné rozsudky z Ostravy následují tuto praxi,“ uvedla právnička Frank Bold Kristína Šabová.

  V podobné situaci jako nyní Česká republika se v říjnu loňského roku ocitly i jiné státy Evropské unie, Španělsko a Řecko, a v únoru 2015 pak Polsko, Komise jim na navržení opatření pro zlepšení ovzduší dala lhůtu dva měsíce.

  Komentář ze dne: 28.03.2015 12:48:35     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - zatím znepokojený občan (@)
  Titulek: Nezbývá nic jiného než pozvat komisi na ul. Spořilovskou.
  Stanoviště bych poradil na malém parkovišti pod Mazdou, tam chodí stovky lidí na tramvaje a busy. Naivní zástupci městské části i magistrátu si myslí, že ty betonové příšery zabrání šíření prachu. Co ti řidiči a pasažéři v autech a busech? Už jste někdy viděli v busu MHD kabinový filtr? Ten všechen spalinový bordel se filtruje v plicích obyvatel Spořilova a všech, kteří tu projíždějí.

  Komentář ze dne: 28.03.2015 22:27:28     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - místní občan (@)
  Titulek: Viděl bych to jako plánované snížení obyvatel Spořilova
  Ta netečnost radnice P-4 a pražského magistrátu k situaci na Spořilově mne děsí! Připadá mi to jako plánované snížení stěžovatelů, kteří si myslí, že se vzepřou Pražské radnici, která není schopná si ani poradit po 25 letech s pražskými taxikáři! Ti si také dělají co chtějí a jezdí i na pěší zony a přelepují značky! Policie ČR se to zřejmě netýká, děje se to stále dále! Vůbec mi to nepřipadá, že by ani náznakem byl někdo uplácen!!!!
  Komentář ze dne: 21.08.2015 04:49:31     Reagovat
  Autor: [jaassdd] - 0821maoqiuyun (709776393@qq.com)
  Titulek:
  chelsea jersey
  coach outlet canada
  air jordan shoes
  polo ralph lauren outlet
  rayban sunglasses
  oakley sunglasses, http://www.oakleysunglasseswholesale.in. net
  ray ban sunglasses
  oakley sunglasses wholesale, http://www.oakleysunglasseswholesale.in. net
  new orleans saints jerseys
  tiffany and co
  tory burch shoes
  coach handbags
  ed hardy clothing
  green bay packers jerseys
  oakley canada, http://www.oakleysunglassescanada.com
  < a href="http://www.niketrainers.me.uk"> nike trainers
  coach outlet
  jordan shoes, http://www.jordan-shoes.us.com
  polo lacoste pas cher
  salomon running shoes
  oakley sunglasses, http://www.oakleysunglassesdiscount.us.c om
  coach outlet
  mont blanc pens
  coach outlet online
  true religion outlet
  hollister shirts
  s upra shoes
  vans shoes
  lo s angeles lakers jerseys
  valentino outlet
  nike free 5.0
  cartier bracelet
  < b>lacoste outlet
  louis vuitton outlet
  < b>converse shoes
  tiffany and co jewelry
  s upra footwear
  Komentář ze dne: 28.11.2015 07:46:50     Reagovat
  Autor: [jianbin] - jianbin (4648646846465@qq.com)
  Titulek: jianbin1128


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5947775
  Červenec4084
  Dnes183

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 18 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE