Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov pokr:
  "pokračování Za silnicí už byl nový Spořilov, lemoval ji činžák končící něčím jako kotelnou šedomodr . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov:
  "Mí rodiče bydleli v bé dvojce od roku 1964. Když přijeli Rusové, bylo mi tři a půl. Jako jedináček z . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: NE k prodloužení hlukové výjimky na Jižní spojce
  ze dne 05.11.2015, autor článku: Zasláno do redakce

  Komentář ze dne: 10.11.2015 17:50:53     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Spořilováci, probuďte se!
  Blokáda zastavila provoz na Ládví. Dav přecházel demonstrativně přes přechod

  Marek Hýř Metro.cz 10. listopadu 2015 11:14
  Padesátičlenný dav, transparenty, policie a křik. Tak vypadala dnešní demonstrace v Ládví. Části místním obyvatelům se nelíbí, že na zastávce u metra staví od dubna i příměstské autobusy a tak se rozhodli svou petici podpořit i činy. Demonstrace, která trvala necelou hodinu se vždy na pár desítek sekund měnila i v dopravní blokádu.

  http://www.metro.cz/blokada-zastavil a-provoz-na-ladvi-dav-prechazel-demonstr ativne-pres-prechod-1sr-/co-se-deje.aspx ?c=A151110_110801_co-se-deje_lupo

  Komentář ze dne: 11.11.2015 15:49:54     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Praha chce zakázat vjezd kamionů do města, policie je proti
  Vedení hlavního města chce zakázat vjezd kamionů nad 12 tun do města uvnitř Pražského okruhu. Omezení by nemělo platit pro dopravní obsluhu, výjimky jí budou udělovat městské části. Novinářům to řekl náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD), podle něj ale s plánem zatím nesouhlasí policie. Musí s ní proto dál jednat a termín zákazu není jasný. Od roku 2017 by navíc měla uvnitř Pražského okruhu vzniknout nízkoemisní zóna.
  Praha - Vedení hlavního města chce zakázat vjezd kamionů nad 12 tun do města uvnitř Pražského okruhu. Omezení by nemělo platit pro dopravní obsluhu, výjimky jí budou udělovat městské části.
  Podle náměstka primátorky pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) ale s plánem zatím nesouhlasí policie. Musí s ní proto dál jednat a termín zákazu není jasný.
  "Město ale policii zatím se svým návrhem neoslovilo," reagoval vedoucí odboru služby dopravní policie pražského krajského policejního ředitelství Pavel Švrčula. "Záleží na informacích, které od nich dostaneme, potom se tím budeme zabývat," vysvětlil. Podle ministerstva dopravy je zákaz v kompetenci Prahy, pokud existuje alternativní trasa a dostane souhlas policie.
  Součástí návrhu vyhlášky je také zavedení nízkoemisních zón od roku 2017 a modernizace vozů dopravního podniku. Staré autobusy by měly nahradit ekologičtější, které budou cestujícím nabízet kromě jiné i wi-fi. Na současném návrhu Dolínek pracoval rok.
  Zákaz předjíždění pro kamiony: Poslanci tlačí na omezení Zákaz předjíždění pro kamiony: Poslanci tlačí na omezení číst článek
  Dalším krokem, který by měl pomoci se smogem, je integrace dopravy mezi Prahou a středními Čechami. Dopravci, kteří příměstskými autobusy přijíždějí do hlavního města, budou muset vozy modernizovat.
  "Smog není nárazový, budeme se snažit vyřešit problém jako celek," uvedl Dolínek s odkazem na problémy s ovzduším z minulého týdne. Lidé by podle něj měli více využívat městskou dopravu a v případě potřeby nechávat své automobily na okrajích města. Zdůraznil, že právě proto dopravní podnik plošně zlevnil jízdné.
  Emisní zóny nezavádí Praha jako první. "V Evropě je to zcela přirozené. Nevíme, proč by to v Praze nemohlo fungovat taky," dodal náměstek.
  Nové značky a povolení policie
  Kvůli zákazu vjezdu kamionů by magistrát musel nechat zhotovit nové dopravní značky, které podle Dolínka nejsou drahé a jdou "jen" do statisíců. K jejich realizaci je ale potřeba povolení policie, která s projektem zatím neoficiálně nesouhlasí, a tak ji město bude muset přesvědčit.
  Praha pracuje také na dalších opatřeních k omezení automobilové dopravy. Od příštího roku chce rozšířit parkovací zóny do dalších částí Prahy. Z výnosů z nich by se měly podle Dolínka financovat další parkoviště P+R a parkovací domy. Životnímu prostředí by měly prospět také nové, ekologičtější autobusy. V příštím roce do nich Praha investuje 470 milionů korun. Mají splňovat emisní normy srovnatelné s autobusy na plyn. Na lince 119 na letiště ch

  Komentář ze dne: 11.11.2015 15:52:48     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Praha chce zakázat vjezd kamionů do města, policie je proti
  Na lince 119 na letiště chce hlavní město nasadit dvacet plynových autobusů nebo elektrobusů.
  Automobilová doprava je největším zdrojem emisí a prachu v Praze. Způsobuje asi čtvrtinu všech emisí, limity v roce 2013 překračovalo asi 60 procent aglomerace. V Praze je 17 měřicích stanic, které tyto látky monitorují.

  Komentář ze dne: 12.11.2015 18:47:52     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Milan (milan3864@seznam.cz)
  Titulek: Je-li překročen hlukový limit
  Je-li překročen hlukový limit, je potřeba u zasžených občanů, kterým hluková zátěž vadí, podpořit zvýhodnění se ze zasažené oblasti odstěhovat. Provoz na jižní spojce je společenky významěší než funkce bydlení podél této komunikace.

  Komentář ze dne: 13.11.2015 08:02:17     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - F.Divíšek (fanoušek12345@atlas.cz)
  Titulek: Re: Je-li překročen hlukový limit
  Je-li překročen limit inteligentního příspěvku, má povinnost pisatel rozšlapat zařízení z něhož píše a odstěhot se do Afganistánu

  Komentář ze dne: 13.11.2015 15:56:39     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: No něco na tom tvrzení je
  Doposud však nikdo kompenzace nenabídl. Ale prvotní je, že limity nemají být překračovány. Proto jsou to limity! Ale hlavně měl být dokončen celý okruh kolem Prahy! Impotence politiků věc dotáhnout je příčinou, že kolem pražských komunikací lidé zbytečně trpí.

  Komentář ze dne: 16.11.2015 19:01:27     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Mračna prachu nad Českem: Ochrana selhává
  Nebezpečně vysoké koncentrace prašného aerosolu zasáhly předminulý týden téměř celou republiku. Kromě velkých prachových částic se na stavu citelně podílely ještě nebezpečnější částečky PM2,5. Na jejich příliš vysoké koncentrace upozornila loni i Světová zdravotnická organizace. Pokud by jí Česko chtělo vyhovět ve snížení imisních limitů, muselo by prach měřit jen na Šumavě a v Krkonoších.

  Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/mracna-pra chu-nad-ceskem-ochrana-selhava-f0b-/tema .aspx?c=A151112_115703_pozice-tema_kasa

  Komentář ze dne: 21.11.2015 17:20:26     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Ostravan bude měsíce čekat na soud kvůli ovzduší. Čísla stojí při něm
  Ostravan Vladimír Burda, který podal žalobu na ministerstvo životního prostředí kvůli znečištěnému ovzduší, se soudního stání dočká nejdříve za několik měsíců. Zveřejněná data od ekologů přitom dávají Burdovi, jenž žije v městském obvodu Radvanice/Bartovice, za pravdu. Limit polétavého prachu v ovzduší zde byl do poloviny listopadu překročen již v sedmdesáti dnech, zákon přitom povoluje jen 35 dní.

  Více na: http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/ost ravan-bude-mesice-cekat-na-soud-kvuli-ov zdusi-cisla-stoji-pri-nem-1247803#utm_so urce=rubrika-domaci&utm_medium=selfp romo&utm_campaign=e15rss#utm_medium= selfpromo&utm_source=e15&utm_cam paign=copylink

  Komentář ze dne: 28.11.2015 07:45:45     Reagovat
  Autor: [jianbin] - jianbin (4648646846465@qq.com)
  Titulek: jianbin1128


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8541880
  Červenec72442
  Dnes627

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 95 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE