Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Srpen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31       

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Spořilov je dlouhodobě mou prioritou
  ze dne 25.03.2018, autor článku: Zasláno do redakce

  Komentář ze dne: 25.03.2018 23:30:09     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - JV (@)
  Titulek:
  Víme čeho vlastně paní profesorka z pozice senátorky ve věci Spořilovské v minulém období dosáhla?
  Především je třeba vyslovit pochybnost o tom, zda paní senátorka vůbec z pozice senátorky může něco pro Spořilov udělat?! Účel senátu je přece vyvážování moci v parlamentu a ústavní pojistka. Zjednodušeně řečeno druhý stupeň kontroly nových zákonů. Pochybuji však, že nynější dopravní nepříjemnosti se na Spořilově staly z důvodu nějakého špatného zákona, nebo se snad dají jiným zákonem vyřešit. Ano, senát má i možnost zákonodárné iniciativy. Pokud by to šlo, tak by určitě profesorka Syková takové možnosti v senátu již od r. 2012 využila. Pokud se podívám na návrhy zákonů, na kterých se paní profesorka podílela, nenacházím snad u žádného spojitost s řešením našich problémů.

  Tedy mi z toho vycházejí následující možnosti. Paní profesorka nekandiduje pro to, aby v senátu dělala co se od ní jako senátorky očekává - hlídání demokracie. Buď by mohla mít jiné úplně jiné motivace a Spořilov využívá jen jako výtah do politiky, a nebo naše problémy chce opravdu řešit skrze senát. Potom bych v dnešní ošemetné době v senátu měl raději někoho, kdo lépe chápe jeho pravý význam svojí roli v něm.
  Třeba mi někdo moji pochybnost vyvrátíte, budu rád.

  Komentář ze dne: 26.03.2018 14:15:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Neuman (neumancons@seznam.cz)
  Titulek: Re: Ve vší úctě, nemáte pravdu
  Paní senátorka Syková jako politička a vědkyně učinila pro Spořilov to, co nikdo jiný před tím neučinil. Shromáždila faktické, věcné, vědecké a nevyvratitelné argumenty, které musí takovou legislativu předcházet. Zajistila výzkum který prokázal, co se na Spořilově ve skutečnosti děje a jaké jsou následky pro lidi. Bez takových věcných podkladů nemůžete udělat iniciativu, protože nebudete mít důvodovou zprávu a ostatní poslanci na to "nepůjdou". V dalším kroku bude následovat iniciativa. Toto pro obyvatele Spořilova neudělal dosud nikdo a my, co se nás to týká i našich několik sdružení, SVJ atd., kteří nemáme kapacitu, nemáme peníze, nejsem výzkumníci, nemůžeme si udělat vlastní necertifikované měření, jsme za to vděční. Snad to píšu srozumitelně, nejsem moc spisovatel ani moje rodina.

  Komentář ze dne: 26.03.2018 20:56:22     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - JV (@)
  Titulek: Re: Re: Ve vší úctě, nemáte pravdu
  Děkuji za první konkrétní informaci. Pokud dobře rozumím, tak přínos je spíše věcí jejího vědeckého postavení, než pozice v senátu. I když ta zřejmě minimálně otevírá dveře.

  Komentář ze dne: 26.03.2018 17:38:44     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Kotas (@)
  Titulek: Dotaz
  A pro Kůžičku nebudeme jenom výtah? No jistě, to že se o nás intenzivně zajímá, se dalo poznat z toho, jak zabodl kružítko do mapy. Aby se rozhodl, kde kandidovat!

  Komentář ze dne: 27.03.2018 10:42:14     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Dotaz
  Hlavně je ale tlačen obrovskými finančními prostředky těch, kteří toho pak využijí. Normální občan ostrouhá. Senátorka Syková pomáhá obyčejným lidem.

  Komentář ze dne: 26.03.2018 10:32:04     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: To chce osobní kontakt
  Proč nekontaktujete paní senátorku a přímo se nezeptáte? Zřejmě se o Spořilov vůbec nezajímáte že? Řada obyvatel se s ní schází a ona řeší jejich problémy.

  Komentář ze dne: 26.03.2018 10:58:39     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Důležité informace
  Senátorka Syková: Drahošův program je anti Syková a apolitický
  23.03.2018 12:08
  Že jsem se ve volebním obvodu 20 – Praha 4 rozhodla obhájit svůj senátorský post je známo. Prostě chci pokračovat v řešení problémů, které voliče na Praze 4 tíží.
  Za ta léta, co je v horní komoře parlamentu zastupuji, o nich vím hodně. Je mi známo, že část z nich se nachází v lidsky takřka bezvýchodné situaci. Jsou mezi nimi pacienti, kteří potřebují moderní a především dostupnou léčbu, založenou na nejnovějších vědeckých poznatcích. Žijí tam děti, které potřebují dobré státní školy a školky. Můj volební obvod je plný důchodců, co by uvítali další pečovatelské domy a s nadějí očekávají pravidelnou valorizaci svých penzí. Část Prahy 4 se také potýká s negativními dopady dopravy na jejich zdraví (zejména na Spořilově). Tím chci jenom říct, že lidi i s jejich běžnými radostmi a starostmi, ve svém volebním obvodě dobře znám, rozumím jim a jak nejlépe dovedu pomáhám řešit jejich skutečné problémy.

  Komentář ze dne: 27.03.2018 10:57:40     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Spořilovská sdružení a senátorka Syková
  Co udělala paní senátorka pro Spořilov?
  Uspořádala Veřejné slyšení ke Spořilovu v senátu za účasti odpovědných institucí, kde se problém dostal více do podvědomí, zajistila finanční prostředky na řadu výzkumů na Spořilově a vědecké studie, několikrát navštívila či její asistent jednání na magistrátě kde se Spořilov řešil a aktivně vystupovala, kontaktovala mnohé instituce i politiky ohledně urychleného řešení situace na Spořilově a kolem dostavby Pražského okruhu, oslovila v této záležitosti Evropskou komisi, setkávala se s obyvateli a řešila jejich problémy. To vše je doložitelné.
  Přispěla tím k realizaci řady opatření pro zlepšení životních podmínek, která již proběhla či proběhnou.

  Komentář ze dne: 08.05.2018 08:48:04     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Alarmující video - senátorka Syková
  Smrtící Spořilov : https://www.youtube.com/watch?v=KWKmnEI6 HKk&feature=youtu.be


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5978958
  Srpen7492
  Dnes592

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 20 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE