Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  Spořilovský kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Mohlo by vás zajímat...
Ubytování u KomorníkaKunžakRybářstvíLuxusní chataPenzionUbytování ve StrmilověVyhlídkaGotický penzionLesní azylStrmilovský šachový klubUbytování velkých skupinOrlí Hnízdovodlitni

Komentáře

ke článku: Připomínky k oznámení záměru dle zák. č. 100/2001Sb. Spořilovská spojka - zakrytí
ze dne 30.03.2018, autor článku: Zasláno do redakce

Komentář ze dne: 30.03.2018 17:54:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - alf (@)
Titulek: O občanech Spořilova rozhodují ti, co tady nebydlí!!!!!!
Toto je pouze oddálení výstavby okruhu a zákazu vjezdu kamionů na Spořilov!
Občané trpí exhalacemi, prachem a hustou dopravou už řadu let . Tunel nic neřeší, jižní spojka bude neprůjezdná dále. Nezbývá zase blokovat komunikaci a to déle!!!! Než se to změní a komiony nebudou přes nás jezdit.

Komentář ze dne: 03.04.2018 19:48:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: O občanech Spořilova rozhodují ti, co tady nebydlí!!!!!!
A vy jste ve volbách kandidoval(a)?

Komentář ze dne: 05.04.2018 12:32:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Na Spořilově umírají lidé a politici to neřeší!
Byrokraté způsobili jen hněv a problémy, teď musí nastoupit politika
Situace části občanů Prahy 4 přesáhla zákonná oprávnění i faktické možnosti obce i města. Řešení je pouze politické. Byrokraté ve funkcích ministrů dopravy dovedli za léta obyvatele Spořilova, řidiče kamionů i příměstské obce Prahy do pozice obětí ekologické katastrofy. Nadešel čas pro politiku, nikoli další úřadování.

Byrokraté je správný název pro ministry a způsob, jakým je po léta spravován resort dopravy, co se týče ne/stavby obchvatu Prahy. Je to nesprávná správa státu, kdy byrokraté blokují jeden druhého, až se nestane nic. Státní úředníci tak nečinností znehodnotili majetky lidí a dnes už prokazatelně ničí životy. Kamionová doprava z Evropy je osmým rokem svedena z D1 Spořilovem na Jižní spojku. Pod okny lidí projíždí 11 000 kamionů denně. Na Spořilově je takto smogu a emisím dlouhodobě a soustavně exponovaných 10 000 obyvatel.

Proti knížecím radám se ohrazuji

Tato situace se týká zejména, ale nikoli výlučně, obyvatel Spořilova II a obyvatel ze staré spořilovské zástavby. Sídliště Spořilov II se stavělo v 60. – 70. letech. Jižní spojka s dosahem na Spořilov se začala stavět až v 80. letech, celých 23 let před vstupem České republiky do EU a vpuštěním tranzitní nákladní dopravy na nepřipravené české silnice. Spořilov není případ těch, kteří si koupili nemovitosti na nevhodném místě, v rozporu s územním plánem nebo dokonce blízko průmyslové zóny a nyní si stěžují. Ohrazuji se proto proti knížecím radám určeným dnes starým a nemocným lidem, aby se odtud odstěhovali. Oni to učinit nemohou.

Jakýkoli mimoběžný pokus o nápravu vždy vyvolá hněv některé skupiny. Jednou jsou to řidiči kamionů a dopravní firmy, které jsou rovněž obětí fatálních chyb ministerstev. Jejich zájem je přepravovat, za vzniklou situaci nenesou odpovědnost, avšak mínění se obrací proti nim. Podruhé jsou to obyvatelé příměstských obcí jako oběti pokusů těžkou nákladní dopravu odklonit z dálnice a hnát ji například přes Říčany, jejichž obyvatelé se tomu správně brání. Další rozhněvanou skupinou jsou vlastníci nemovitostí v místech, kudy stát plánuje vést obchvat.

Připomíná to dobu před rokem 1989

A potřetí jsou to samotní obyvatelé Spořilova, kteří už nemohou déle čekat. Dlouhodobé vystavení prachovým částicím a smogu se začaly projevovat. Na situaci jsem v minulosti reagovala mnohokrát, včetně schůzek se zastupiteli hl. m. Prahy i Prahy 4, všichni slibovali nápravu, jen dvakrát jsem jen v březnu byla od samotných obyvatel Spořilova upozorněna, že lidé odtamtud začali častěji umírat ve věku 50 – 60 let. Souvislost fakticky není vyloučena. To je burcující, to je nepřijatelné, to příliš připomíná situaci před rokem 1989, kdy se kvůli nečinnosti vládnoucí garnitury zkracoval věk dožití. To je katastrofa, a proto se ve věci jako politička a lékařka angažuji.

Emise z dopravy jsou velmi jemné prachové částice, které jsou menší než 1 μm. Na nich jsou vázány z 80% karcinogenní polycyklick

Komentář ze dne: 05.04.2018 12:33:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: pokračování senátorka Syková
Odborná příprava je u konce

Zvýšené koncentrace benzo(a)pyrenu jsou nejen karcinogenní, ale prokazatelně představují riziko nepříznivého ovlivnění těhotenství, respiračních onemocnění, kardiovaskulárních onemocnění a cukrovky 2. typu. Výzkum našich i zahraničních vědců dále prokázal, že smog působí v těhotenství nejen na matku a plod, jsou také ovlivňovány pohlavní buňky vyvíjejícího se plodu. Jde-li o děvčátko, tak se změny projeví, až když dospěje a otěhotní, tedy se zpožděním cca 25 let.

Mým výzkumem jsou těžká neurodegenerativní onemocnění mozku, např. Alzheimerova choroba nebo Amyotrofická laterální skleróza. V únoru vyšla v USA s podporou Národního ústavu zdraví holandská studie, která ukazuje, že dlouhodobé vystavení lidí znečištění ovzduší je spojeno se vznikem Amyotrofické laterální sklerózy ALS – velmi těžkého a smrtelného onemocnění. Riziko ALS příznačně vzrostlo u těch, kteří byli vystaveni prachovým částicím PM2,5 a koncentracím NOx.

Aby bylo možné spustit jakoukoli zákonnou iniciativu, bylo zapotřebí uskutečnit konkrétní měření a výsledky odborně analyzovat. To se mně ve spolupráci s předním odborníkem na vliv znečištěného ovzduší na lidský organizmus MUDr. Radimem Šrámem podařilo. Koncentrace uvnitř bytů lidí z panelových domů kolem dálnice mnohonásobně přikročila limity. Odborný základ shrnutých důvodů pro legislativní návrh existuje.

Záchrana životů je nadřazený zájem

Co se nyní musí stát? Tam, kde selhala byrokracie, musí nastoupit politika. Politika, která musí za každou cenu a s respektem vytvořit průsečík zájmů rozhněvaných skupin občanů ve prospěch záchrany lidských životů. Nad životy lidí nelze nadřazovat žádný zájem, dokonce ani ten mezinárodní. Pokud bude vjezd kamionů do Prahy zakázán, budou to muset respektovat přepravci jakožto i zákazníci, kteří si připlatí.

Výroky o tom, že dostavbě okruhu Prahy brání jiní byrokraté nebo stávající vlastníci pozemků považuji za alibistické. Výroky o tom, že úplný zákaz vjezdu kamionů do Prahy by měl za následek protesty firem nebo jiných zemí, považuji za skandální.

Prof. MUDr. Eva Syková, DrSc., senátorka za obvod 20 – Praha 4


Komentář ze dne: 05.04.2018 12:36:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: a ještě kousek co chybí
Emise z dopravy jsou velmi jemné prachové částice, které jsou menší než 1 μm. Na nich jsou vázány z 80% karcinogenní polycyklické aromatické uhlovodíky. Tyto jemné prachové částice vyvolají tzv. oxidační stres, který urychluje proces stárnutí a zvyšuje výskyt kardiovaskulárních onemocnění. Překračované koncentrace prachových částic PM₂,₅ i koncentrace benzo(a)pyrenu je prokazatelná příčina závažných nemocí i genetického poškození lidí do budoucnosti.

Komentář ze dne: 08.05.2018 08:46:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Alarmující video - senátorka Syková!
Smrtící Spořilov :
https://www.youtube.com/watch?v=KWKmn EI6HKk&feature=youtu.be

Spořilovské aktuality
19.06.2019: Průvod Božího těla
Průvod Božího těla se bude na Spořilově konat 23.6. 2019 od 10:30 hod kolem kostela sv. Anežky České a oltářů na stráni nad kostelem.

Starší aktuality

Spořilovské knihy
Po stopách spořilovských legionářů

Knihu Po stopách spořilovských legionářů je možné objednat na e-mailu noviny@sporilov.info. Cena knihy je 250 Kč.

Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo

Knihu Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo je možné objednat na e-mailu noviny@sporilov.info. Cena knihy je 250 Kč.

Při zakoupení obou knih současně poskytujeme slevu (za obě knihy zaplatíte dohromady 400 Kč). Zakoupením knih podpoříte Spořilovské noviny.


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem4857100
Červen74018
Dnes1300

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 58 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE