Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Srpen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31       

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou
  ze dne 04.11.2019, autor článku: Zasláno do redakce

  Komentář ze dne: 31.05.2020 16:39:21     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jana Přikrylová (janaa.prikrylova@gmail.com)
  Titulek: Vzpomínky na Olgu
  Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního filmového archivu jsem převzala do našich sbírek dar. Šlo o několik filmových kopií a listinné materiály, diplomy a další písemnosti dokumentující kariéru této nadané filmařky.
  Při přebírání materiálů vznikl mezi námi hezký vztah. Olga uměla zajímavě vyprávět o svém životě, ale i o filmařském působení. Její filmy v sobě nesou nejen dokumentární hodnoty, zachycují přeměnu krajiny, výstavbu vodních přehrad, ale i ekologická témata. Upřímně si neumím představit, jak v 50.letech obhájila na FAMU svůj film Mrtvé řeky.
  Naše setkání mě vždy těšila a jsem ráda, že se mi podařilo iniciovat i nahrání jejích vzpomínek do sbírky orální historie NFA.
  Na závěr se podělím o jednu historku. Při natáčení filmu z výstavby přehrady Orlík, chtěla režisérka mít záběry z vozíku, který na laně přepravoval materiál přes celé údolí. Kameraman toto "dobrodružství" odmítl a tak Olince nezbylo nic jiného, než do vozíku usednout a sama si záběry natočit.
  Její filmografie je dlouhá a natočené materiály využil například i Karel Čáslavský ve své sérii o Vltavě.
  Olinko zůstáváš v mých vzpomínkách a mém srdci. Jana Př.


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5984015
  Srpen12549
  Dnes434

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 21 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE