Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Městská část Praha 4 se opět snaží zavést modré zóny na Spořilov
  ze dne 12.10.2021, autor článku: Zasláno do redakce

  Komentář ze dne: 13.10.2021 17:18:46     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Zdeněk (ja.zeman@seznam.cz)
  Titulek: Zóny
  Pravda je taková, že řada obyvatel Nového Spořilova má problém zaparkovat a tam modré zóny dávají smysl. Pokud by byly MZ jen na Novém Spořilovu, je velmi pravděpodobné, že by se problém s parkováním přenesl do ulic Starého Spořilova.

  Komentář ze dne: 13.10.2021 19:47:53     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek:
  Snaží se o to Magistrát, nikoliv MČ

  Komentář ze dne: 15.10.2021 10:44:42     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Luděk (@)
  Titulek:
  Nejsem obyvatel Prahy 4, ale na Starém Spořilově jsem často a mám to tam rád. Mám zkušenosti se zavedením parkovacích zón jinde v Praze, kdy jsem nenašel jedinou pozitivní věc, jen samé negativní. Chtěl bych upozornit místní, že zavedení parkovací zóny pro ně bude -kromě další roční platby- také znamenat: velmi často snížení počtu parkovacích míst (někde i celé ulice, viz např. na Starém Spořilově už si před barákem nezaparkují obyvatelé Jihozápadní V, Jižní I, III, V, VI, VII, ... (a zahrádkáři), zvýšený provoz v jinak klidných ulicích, kdy tam opakovaně bude projíždět čmuchací auto, navýšení ceny řemeslníků o parkovné, úbytek části zákazníků restaurací a obchodů, vaše návštěvy, které přijedou autem ve všední den v době 8-20, budou platit 40 Kč/hod... A teď výhoda parkovací zóny- pokud v oblasti nemůžete ráno a přes den najít místo k parkování, ale večer ano, tak by zóny mohly pomoct. Pokud je to (jako u nás na sídlišti) přesně naopak (místo k parkování není večer), tak vám zóny nijak nepomohou.

  Komentář ze dne: 15.10.2021 13:27:45     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re:
  P+R problém se týká především Jižního nám., ale i tam místa pořád jsou. Kvůli P+R problému v pár ulicích na jihu přece neotevřeme tuhle pandořinu skříňku na celém Spořilově?

  Komentář ze dne: 18.10.2021 18:03:55     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Zóny ano
  Celou situaci je potřeba vyhodnotit v širším kontextu. Celý Spořilov (nový i starý) je nyní obklopen modrými zónami nejnověji ze strany Záběhlic (od zámečku) a ze strany P4 (od depa Kačerov). Již nyní je možné vypozorovat, že už tak docela neplatí tvrzení autora článku o prázdných ulicích - nerezidenti si zde začínají odstavovat auta. To platí zejména v okolí Jížnho náměstí, okolí školy, Boční I., Severozápadní I. A to se připravuje výstavba 2 nových kancelářských budov na Roztylech (vedle T-mobilu). Pak nastane na Starém Spořilově masakr-odstavné parkoviště pro zaměstnance kanceláří. Takže MZ z tohoto pohledu rozhodně ANO !

  Komentář ze dne: 22.10.2021 10:15:37     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jarda (redtroll@centrum.cz)
  Titulek: Re: Zóny ano
  Jen pro ty kteří si myslí, že modrá zona by mohla pomoci, ne nepomuze, nikoho to nezajíma jsem rezident kde modrá zona je a je to na nic. Tedy je to na něco platíte a stejně není kde zaparkovat, stoji vam tam elektroauta a nebo cinzinci a nebo jini ktere to jaksi nezajima at tam modra zona je a nebo neni. Ano bydlim na Praze 1 moje rodina přes 90let a nyní se všemi povolenkami je to peklo, tim ze to budete podporovat (chápu možná nevíte co to je nemít kde zaparkovat - vy máte i když se vám zdá že nemáte) je fakt frustrující a to jste si za to i zaplatili, tak podporujete jen a jen idioty kteří modré zony zavedli. reknete NE!

  Komentář ze dne: 18.10.2021 23:02:40     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Ten ze Sporilova (trotlix@email.cz)
  Titulek:
  Pokud modré zony vzniknou v okolí a na Starém Spořilově nikoliv, tato situace se může obratem změnit k horsimu prave pro rezidenty.

  Jak muzete vedet, ze najednou nerezidenti nezcnou odstavovat auta prave na Starem Sporilove?? Podle meho nazoru se chce na to divat dlouhodobou optikou a ne hned apriori to odmitat....jakoze ted tu nikdo, kdo tu neni mistni neparkuje a ze to tak zustane po delsich x let.

  Komentář ze dne: 25.10.2021 08:48:38     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Helena (hrybarova@seznam.cz)
  Titulek:
  Modré zóny jednoznačně ANO. Od zavedení modrých zón, které končí u Depa Kačerov, tak před námi dlouhodobě parkují ti, kteří nechtějí platit a raději auto odstaví o pár ulic dál. Zóny jsou zaváděny všude okolo nás a nevím, proč bychom měli sloužit jako neplacená parkoviště.

  Komentář ze dne: 25.10.2021 09:30:19     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re:
  Ale zaparkujete. Třeba ne před vlastním domem, ale o dva dál. Je to tak nesnesitelné, že kvůli tomu rozvrátíme celou čtvrť?

  Komentář ze dne: 26.10.2021 15:07:03     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (hrybarova@seznam.cz)
  Titulek:
  Děkuji za radu, budu jí mít na paměti až opět budu hledat místo na parkování…Parkovací zóny budou zavedeny v roce 2022 po celé Praze 4. Vy chcete, aby na Spořilově vznikl ostrůvek, kde zóna nebude? A všude okolo bude modrá? Kam si asi myslíte, že odstaví svá auta z okolí? No přece tam, kde bude parkování zdarma a pak teprve se nestačíte divit. Pokud zóny mají být zavedeny, pak všude, bez výjimek.

  Komentář ze dne: 26.10.2021 22:46:17     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re:
  Není důvod stahovat kalhoty před brodem. Spořilov je celkem izolovaný. Je omyl mluvit o "ostrůvku v Praze 4, kde budou zóny všude okolo". Nebudou, už tam případně jsou. Spořilov je koncový výběžek Prahy 4. V rámci Prahy 4 sousedíme pouze se Zápolím, a tam už ZPS dávno jsou. Pak sousedíme s Prahou 10 a 11, což = reálně seřadiště, plynárna, Trojmezí, Krčák. Ostrůvek se nekoná. Oproti současnému stavu NENASTANE ZMĚNA.

  Komentář ze dne: 26.10.2021 22:49:03     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re:
  Lépe řečeno, když se to opravdu stane neúnosné, pak o zóny projevíme zájem a magoš je do druhého dne mile rád udělá. Když je ale teď neuváženě dovolíme zřídit, už se jich nezbavíte.

  Komentář ze dne: 28.10.2021 08:33:08     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Sporilovacka (Marti73@gmail.com)
  Titulek: Parkovací zóny
  Jsem zasadne prori ZPS,protože se jedná jen a jen o zisk do magistratni kasy.

  Jestli si nekdo mysli,ze bude mit z toho Stary Sporilov vyhodu,tak vetsina ne.Jiste horni Jizni namesti jako jedno z mala mist je mistem,kde parkuji nerezidenti bezici do T-mobilu nebo na metro,ale je to problem jednoho namesticka,ktery zatim neni bezvychodny...Pro 90%Sporilova MZ budou peklo.

  Navic,jak hodla MC zajistit BEZPECNOST pruchodu chodcu a prujezdu aut zachr.systemu a tezke techniky,ktera tady v dobe,kdy praska jedna stara vodovodni pripojka za druhou,musi alespon oficialne mit moznost prujezdu?
  SEBEROU CHODNIKY OKOLO DOMU a nalepej parkovani metr od oken,protoze mnoho ulic už takhle nesplnuje parametry prujezdnosti.Navic auta nesmi stat tam,kde jsou vjezdy,vstupy do domu a elektricke rozvodne site,musi byt pristup pro elektrikare apod...
  Pripada mi,ze realne nad tim nepremyslel...V mnoha ulicich budou muset porusit normy nebo neudelat stani a prenesou to do širšich ulic...
  Takže celé Jižní nám.tam bude mít auta z uzkých ulic jako je Vestavěná a dalších...

  Dale musime pripomenout,ze pred kazdou krizovatkou,tedy kazdou bocni ulickou nesmi auto stat tzv.v krizovatce,opet je dan odstup pro vytoceni vozidla.

  Magistrat nas chce donutit,abychom s kocarky a stari lide s holemi chodili oficialne stredem vozovky,ktera se uz dlouhou dobu stala rychlostni silnici mnoha autum,co tudy projizdeji jak blazni ve snaze objet kolony na Hlavni.
  Argument,ze se mnohdy tak deje neobstoji,pze veci nejsou oficialni...Oficialni zruseni chodniku a poruseni norem pro bezp.prujezd a parkovani je v pripade mnoha ulic na Sporilove zcela jiste. Ohne si MČ normy ke svemu prospech?Zkoumal toto někdo?Přeměřoval?  Podporte petice,bojujte...Jak to tady jednou zavedou,vetsina obyvatel SS pociti velmi zhorseny komfort bydleni a jeste vyda spoustu penez za parkovani...


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8204425
  Květen80342
  Dnes1307

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 36 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE