Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Sigma a Edison - dvě jména, jedno kino, žádná projekce
  ze dne 13.09.2005, autor článku: Marek Mahdal

  Komentář ze dne: 13.09.2005 10:37:47
  Autor: Tomáš (@)
  Titulek: klubová kina
  Moc mě mrzí zánik "Sigmy", ale do určité míry je to současný trend. Malé kino se těžko uživí promítáním "mainstreemových" premiérových filmů - na ně si lidé zajdou dříve do multiplexů s dolby zvukem. To rozhoduje víc než kvalita popkornu.
  Malá kina musí konkurovat jinou nabídkou a také něčím navíc - atmosférou, pohodou, vedlejší nabídkou ... a to bohužel Edison nedokázal. Je to těžké. Neznám situaci nejbližšího kina: Morava na Synkáči, která se o to stát se klubovým kinem velmi snažila. Ale dá se to: Aero, Mat, Evald, Ponrepo, Oko, Illusion, Světozor + letní kina jsou toho důkazem.
  Ta v centru jsou více "snobská" a malá, ty bokem více "free". Víjimkou je Světozor, který je free na Václaváku - je to jakási odnož kultovního Aera. Každý den jiný film, často evergeeny nebo naopak okrajové žánry - místo popkornu si přímo na sedadlo můžete vzít pití včetně piva nebo vína a k noze si usadit vašeho oblíbené psíka, který na vás nemusí čekat doma.
  Pohodová restauračka jest v předsálí, v létě i ve vnitrobloku před kinem.
  Takže možnosti tu jsou, nejde-li kino za Spořilováky, musí Spořilováci za kinem.
  Snad každé kino má své www stránky, např: www.kinoaero.cz, když hledám kam půjdu používám www.houser.cz, kde je možno hledat filmy po hodinách, což je velmi praktické.
  Takže i když jsme internetoví praktici, nemusíme koukat jen doma na stažené filmy, ale lze zajít do kamenného kina.

  Reakce na komentář
  "klubová kina"

  Jméno (přezdívka): 
  E-mail: 
  Titulek: 

  Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

  Na Roztylském náměstí stál pomník Hdrinům od... (doplň)

    

  V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

  Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
  [b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6213180
  Duben10372
  Dnes10

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 16 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE