Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)
 • uzavření ulice Ke Spořilovu!:
  "Tento problém velmi dobře řešilo uzavření ulice Ke Spořilovu ve směru z centra kdy značně klesla dop . . . " (Uzavírky, auta a co s nimi?)
 • zloději v noci choději:
  "mě se totéž stalo v červnu. Zariskoval jsem a ve 23 hod. jsem si ho tam dal, že v 5 ráno odjíždím. " (Pozor na zloděje!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Jednání o dopravě na Spořilově
  ze dne 11.07.2014, autor článku: Zasláno do redakce

  Komentář ze dne: 17.08.2014 07:56:04
  Autor: (@)
  Titulek: Další kamiony na Spořilov!
  Dálnice z Hradce do Polska se začne stavět za tři roky
  NOVÉ 16. srpen 2014 | Pavel Baroch

  NOVÉ DÁLNICE
  Po zahájení dostavby dálnice D11 do Hradce Králové se připravuje i pokračování směrem k polské hranici. Podle ředitele Závodu Praha Ředitelství silnic a dálnic Petra Lakomého by se úsek mezi Hradcem Králové a Jaroměří mohl začít stavět v roce 2017.
  Ředitelství silnic a dálnic chystá stavbu další části dálnice, která by měla spojit Prahu s Polskem. Úsek mezi Hradcem Králové a Jaroměří je rozdělen na dvě části, přičemž stát už podle Petra Lakomého vykoupil 85 procent, respektive 95 procent pozemků.
  S vykupováním dalších parcel chce Ředitelství pokračovat, až vstoupí v platnost novela zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury, která zvyšuje maximální výkupní cenu pozemků. V současnosti se už čeká jen na podpis prezidenta Miloše Zemana.
  „Pokud novelu neodmítne, mohla by být účinná na přelomu září a října tohoto roku,“ uvedla pro ECHO24.cz Andrea Volaříková z tiskového oddělení ministerstva dopravy.
  Novela zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury zvyšuje ve výjimečných případech až na šestnáctinásobek výkupní cenu pozemku.
  Ministerstvo si od novely slibuje, že odblokuje jednání s vlastníky nemovitostí. Majitelé zemědělské půdy by při rychlém jednání mohli dostat až osminásobek ceny stanovené znalcem a ve výjimečných odůvodněných případech dokonce až šestnáctinásobek. Dosavadní praxe totiž ukázala, že současný bonus ve výši 100 procent je nízký a vlastníky k prodeji své půdy dostatečně nemotivuje.
  „Pokud nenastanou mimořádné komplikace, mohla by se dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Jaroměří začít stavět na jaře 2017,“ uvedl pro ECHO24.cz Petr Lakomý z Ředitelství silnic a dálnic.
  Dodal, že na prvním úseku z Hradce Králové do Smiřice o délce 15,2 kilometrů se plánují dvě mimoúrovňové křižovatky. Další dvě budou i na druhém úseku ze Smiřice do Jaroměře o délce 7,4 kilometrů. Přesnou cenu stavby v řádu miliard korun stanoví výběrové řízení.
  Na dálnici D11 pak u Jaroměře naváže rychlostní silnice R11, která povede až k polské hranici. „Se zahájením výstavby vzhledem k majetkoprávním záležitostem počítáme po roce 2018,“ uvedl pro ECHO24.cz Marek Novotný, ředitel královéhradecké správy Ředitelství silnic a dálnic.
  První úsek mezi Jaroměří a Trutnovem o délce bezmála 20 kilometrů a se dvěma mimoúrovňovými křižovatkami by měl podle odhadů vyjít na téměř jedenáct miliard bez DPH. Druhá část mezi Trutnovem a hranicí je dlouhá víc než 21 kilometrů a plánují se na ní čtyři mimoúrovňové křižovatky. Její cena se odhaduje na takřka 14 miliard korun bez DPH.

  Reakce na komentář
  "Další kamiony na Spořilov!"

  Jméno (přezdívka): 
  E-mail: 
  Titulek: 

  Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

  Spořilov byl za první republiky součástí obvodu, který byl označen číslovkou (slovy)

    

  V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

  Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
  [b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

  Spořilovské aktuality
  05.05.2020: Na Národním hřbitově...
  Slavnostním položením věnce a kytic na Národním hřbitově na Roztylském náměstí dnes dopoledne starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO) spolu s místostarostou Michalem Hrozou (TOP 09) a předsedou spořilovské organizace Českého svazu bojovníků za svobodu Vladimírem Dvořákem uctili památku padlých spořilovských občanů během nacistické okupace a v květnu 1945.

  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5873707
  Červen1145
  Dnes1145

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 73 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE