Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)
 • uzavření ulice Ke Spořilovu!:
  "Tento problém velmi dobře řešilo uzavření ulice Ke Spořilovu ve směru z centra kdy značně klesla dop . . . " (Uzavírky, auta a co s nimi?)
 • zloději v noci choději:
  "mě se totéž stalo v červnu. Zariskoval jsem a ve 23 hod. jsem si ho tam dal, že v 5 ráno odjíždím. " (Pozor na zloděje!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Jednání o dopravě na Spořilově
  ze dne 11.07.2014, autor článku: Zasláno do redakce

  Komentář ze dne: 21.08.2014 13:08:36
  Autor: (@)
  Titulek: zakrytí Spořilovské
  Praha v budoucnu plánuje mimoúrovňovou křižovatku na Harfě a zakrytí Spořilovské
  Rada hlavního města Prahy dnes přijala předložený materiál, kterým se ukládá Technické správě komunikací hl. m. Prahy (TSK) zahájit přípravu projektové dokumentace akcí mimoúrovňová křižovatka (MÚK) Harfa a zakrytí Spořilovské.
  „Kompletní příprava dopravních staveb je velmi časově náročná, proto musíme s její přípravou začít v dostatečném předstihu a v návaznosti na další připravované projekty, které povedou k dokončení Pražského okruhu a dalších významných dopravních staveb na území hlavního města," uvedl náměstek primátora Jiří Nouza.
  Při budoucí přestavbě křižovatky Harfa se předpokládá částečně mimoúrovňové řešení. Přímý severojižní směr Freyova – K Žižkovu se navrhuje zahloubit jednoduchým dvoupruhovým obousměrným podjezdem s využitím stávajících sklonových poměrů těchto komunikací. Všechny ostatní směry, a to i severojižní autobusová doprava, by zůstaly na povrchu v upravené úrovňové křižovatce řízené světelnou signalizací.
  „Tato úprava je velmi šetrným řešením zkapacitnění křižovatky v městském prostředí. Na povrchu zůstávají zachovány všechny zastávky tramvají a autobusů i přechody pro chodce. Nedochází tedy ke zhoršení prostupnosti pro pěší dopravu a cyklisty," dodává šéf TSK Ladislav Pivec.
  Dalším projektem je příprava dokumentace k realizaci zakrytí Spořilovské ulice, což by v budoucnu znamenalo, že budou významně eliminovány negativní dopady tranzitní nákladní dopravy na životní prostředí v oblasti Spořilova. Zakrytí Spořilovské ulice je nutné řešit i v kontextu plánovaného rozvoje tramvajové sítě. Vzhledem k dnešnímu i budoucímu dopravnímu významu této komunikace bude mít zakrytí opodstatnění i po dokončení stavby Pražského okruhu.
  Prostředky navržené k zahájení přípravných prací kompletní projektové dokumentace MÚK Harfa a Zakrytí Spořilovské jsou 3 miliony Kč.

  Reakce na komentář
  "zakrytí Spořilovské"

  Jméno (přezdívka): 
  E-mail: 
  Titulek: 

  Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

  Spořilov byl za první republiky součástí obvodu, který byl označen číslovkou (slovy)

    

  V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

  Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
  [b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

  Spořilovské aktuality
  05.05.2020: Na Národním hřbitově...
  Slavnostním položením věnce a kytic na Národním hřbitově na Roztylském náměstí dnes dopoledne starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO) spolu s místostarostou Michalem Hrozou (TOP 09) a předsedou spořilovské organizace Českého svazu bojovníků za svobodu Vladimírem Dvořákem uctili památku padlých spořilovských občanů během nacistické okupace a v květnu 1945.

  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5873645
  Červen1083
  Dnes1083

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 74 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE