Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  Spořilovský kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Mohlo by vás zajímat...
Ubytování u KomorníkaKunžakRybářstvíLuxusní chataPenzionUbytování ve StrmilověVyhlídkaGotický penzionLesní azylStrmilovský šachový klubUbytování velkých skupinOrlí Hnízdovodlitni

Komentáře

ke článku: Připomínky k oznámení záměru dle zák. č. 100/2001Sb. Spořilovská spojka - zakrytí
ze dne 30.03.2018, autor článku: Zasláno do redakce

Komentář ze dne: 05.04.2018 12:32:10
Autor: (@)
Titulek: Na Spořilově umírají lidé a politici to neřeší!
Byrokraté způsobili jen hněv a problémy, teď musí nastoupit politika
Situace části občanů Prahy 4 přesáhla zákonná oprávnění i faktické možnosti obce i města. Řešení je pouze politické. Byrokraté ve funkcích ministrů dopravy dovedli za léta obyvatele Spořilova, řidiče kamionů i příměstské obce Prahy do pozice obětí ekologické katastrofy. Nadešel čas pro politiku, nikoli další úřadování.

Byrokraté je správný název pro ministry a způsob, jakým je po léta spravován resort dopravy, co se týče ne/stavby obchvatu Prahy. Je to nesprávná správa státu, kdy byrokraté blokují jeden druhého, až se nestane nic. Státní úředníci tak nečinností znehodnotili majetky lidí a dnes už prokazatelně ničí životy. Kamionová doprava z Evropy je osmým rokem svedena z D1 Spořilovem na Jižní spojku. Pod okny lidí projíždí 11 000 kamionů denně. Na Spořilově je takto smogu a emisím dlouhodobě a soustavně exponovaných 10 000 obyvatel.

Proti knížecím radám se ohrazuji

Tato situace se týká zejména, ale nikoli výlučně, obyvatel Spořilova II a obyvatel ze staré spořilovské zástavby. Sídliště Spořilov II se stavělo v 60. – 70. letech. Jižní spojka s dosahem na Spořilov se začala stavět až v 80. letech, celých 23 let před vstupem České republiky do EU a vpuštěním tranzitní nákladní dopravy na nepřipravené české silnice. Spořilov není případ těch, kteří si koupili nemovitosti na nevhodném místě, v rozporu s územním plánem nebo dokonce blízko průmyslové zóny a nyní si stěžují. Ohrazuji se proto proti knížecím radám určeným dnes starým a nemocným lidem, aby se odtud odstěhovali. Oni to učinit nemohou.

Jakýkoli mimoběžný pokus o nápravu vždy vyvolá hněv některé skupiny. Jednou jsou to řidiči kamionů a dopravní firmy, které jsou rovněž obětí fatálních chyb ministerstev. Jejich zájem je přepravovat, za vzniklou situaci nenesou odpovědnost, avšak mínění se obrací proti nim. Podruhé jsou to obyvatelé příměstských obcí jako oběti pokusů těžkou nákladní dopravu odklonit z dálnice a hnát ji například přes Říčany, jejichž obyvatelé se tomu správně brání. Další rozhněvanou skupinou jsou vlastníci nemovitostí v místech, kudy stát plánuje vést obchvat.

Připomíná to dobu před rokem 1989

A potřetí jsou to samotní obyvatelé Spořilova, kteří už nemohou déle čekat. Dlouhodobé vystavení prachovým částicím a smogu se začaly projevovat. Na situaci jsem v minulosti reagovala mnohokrát, včetně schůzek se zastupiteli hl. m. Prahy i Prahy 4, všichni slibovali nápravu, jen dvakrát jsem jen v březnu byla od samotných obyvatel Spořilova upozorněna, že lidé odtamtud začali častěji umírat ve věku 50 – 60 let. Souvislost fakticky není vyloučena. To je burcující, to je nepřijatelné, to příliš připomíná situaci před rokem 1989, kdy se kvůli nečinnosti vládnoucí garnitury zkracoval věk dožití. To je katastrofa, a proto se ve věci jako politička a lékařka angažuji.

Emise z dopravy jsou velmi jemné prachové částice, které jsou menší než 1 μm. Na nich jsou vázány z 80% karcinogenní polycyklick

Reakce na komentář
"Na Spořilově umírají lidé a politici to neřeší!"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Vladimír Stárka byl známý spořilovský...

  

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

Spořilovské aktuality
10.05.2019: Na barikádách umírali nejčastěji mladí povstalci
Článek na Novinkách.cz zde.

Starší aktuality

Spořilovské knihy
Po stopách spořilovských legionářů

Knihu Po stopách spořilovských legionářů je možné objednat na e-mailu noviny@sporilov.info. Cena knihy je 250 Kč.

Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo

Knihu Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo je možné objednat na e-mailu noviny@sporilov.info. Cena knihy je 250 Kč.

Při zakoupení obou knih současně poskytujeme slevu (za obě knihy zaplatíte dohromady 400 Kč). Zakoupením knih podpoříte Spořilovské noviny.


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem4768969
Květen62390
Dnes247

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 64 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE