Dobrá zpráva pro řidiče: rekonstrukce Jižní spojky skončí již tento čtvrtek

Autor: Tomáš Hromádka <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Doprava, Vydáno dne: 17. 08. 2004

Na pravidelné úterní poradě, kterou svolává pražský primátor Pavel Bém k aktuálním dopravním uzavírkám v hlavním městě, mohl náměstek Rudolf Blažek, který primátora zastupoval, konstatovat, že se díky úsilí dodavatelů výrazně zkrátil termín dokončení rekonstrukce Jižní spojky.

„Pokud se nezhorší klimatické podmínky, je pravděpodobné, že původní termín 28. srpna bude zkrácen o devět dnů - tedy na 19. srpna - a od pátku 20. srpna zde bude obnoven normální provoz. To je určitě velmi významná zpráva pro řidiče,“ řekl náměstek Blažek.
Informace o aktuální dopravní situaci v hlavním městě až do konce srpna může veřejnost získat na bezplatné telefonní lince Magistrátu hl. m. Prahy 800 100 199. Od jejího uvedení do provozu 1. července zodpověděli její operátoři přes 2 000 dotazů, v průměru denně zavolá na tuto linku 60 zájemců. Linka je v provozu denně: pondělí až čtvrtek a sobota od 7.00 do 19.00 h, pátek a neděle od 7.00 do 22.00 h.
Další informace týkající se dopravní situace v Praze jsou k dispozici také na internetových stránkách hl. m. Prahy - http://www.praha-mesto.cz, kde návštěvníci získají informace o aktuální dopravní situaci a hustotě provozu na hlavních komunikacích.