Několik tipů na prohlížení Spořilovských novin

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Z redakce, Vydáno dne: 27. 11. 2004

Informace Spořilovské noviny (SN) se nám pěkně rozrostly, a tak není ne škodu připomenout si několik zajímavých služeb, které tyto informační stránky nabízejí.

Informace1) Pro lepší orientaci v publikovaných příspěvcích určitě využijete „stránku s rozšířeným vyhledávačem“. Po kliknutí na http://www.sporilov.info/search.php zadáte Vámi hledaný výraz nebo třeba jen část výrazu, případně můžete omezit výběr na konkrétního autora článku nebo na konkrétní rubriku. Snadné a přehledné.

Tip pro Vás: Pro výpis všech publikovaných článků zadejte do kolonky „Hledaný text“ třeba jen písmeno S a potom kliknete na „Hledej“.

Informace2) Po kliknutí na odkaz http://www.sporilov.info/download.php máte možnost vybrat si z oblasti materiálů, které jsou aktuálně ke stažení do Vašeho PC. Jistě uvítáte příležitost vybírat z několika sekcí (Jízdní řády, Spořilov z ptačí perspektivy atd.)

Tip pro Vás: U některých prohlížečů (zejména MSIE) se po kliknutí může objevit hláška o „neukončené řetězcové konstantě“. Klidně v zobrazeném okně, které avizuje tuto chybu klikněte na NE a vše by mělo být v pořádku.

Informace3) Spořilovské noviny připravují pro Vás přibližně v dvouměsíčních intervalech zajímavé ankety, ve kterých můžete hlasovat. Ta aktuální je vždy k dispozici na hlavní stránce (http://www.sporilov.info) v pravé horní části Vašeho monitoru.

Tip pro Vás: Ankety, které již nejsou aktuální si můžete prohlédnout na http://www.sporilov.info/ankety.php

Informace4) Po kliknutí na http://www.sporilov.info/readers.php?akce=new si můžete pro Vás, nebo Vaše blízké objednat zasílání informací o nových článcích, které přinesly Vaše Spořilovské noviny.

Tip pro Vás: Vámi zvolené heslo si zapamatujte.

Informace5) A když se rozhodnete napsat svůj vlastní příspěvek do Spořilovských novin, klikněte na http://www.sporilov.info/writer.html . Jako Uživatele zadejte slovo „ctenar“ a do kolonky pro heslo napište „heslo“.

Tip pro Vás: Po úspěšném přihlášení do Redakčního systému klikněte v horní části obrazovky na „Editace článků“, a pak se řiďte uvedenými pokyny. V rámci článku se nezapomeňte podepsat. Váš článek bude zveřejněn na základě publikačních pravidel ihned po odsouhlasení šéfredaktorem Spořilovských novin.

Za redakci SN Marek Mahdal