Našli jste všechny jehly v kupce sena?

Autor: Tomáš Hromádka <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Místní politika, Vydáno dne: 06. 01. 2005

V redakci Spořilovských novin sledujeme vše, co se naší lokality přímo týká. Naší pozornosti tak nesmí ujít ani každé číslo zpravodaje MČ Praha 4, který pod názvem „Tučňák“ dostáváme na Spořilově měsíc co měsíc (s výjimkou prázdnin, kdy vychází dvojčíslo) již patnáctým rokem do domovních schránek.

Hledání informací o Spořilově v „Tučňáku“ ale často připomíná pověstné hledání jehly v kupce sena. Zpráv o Spořilově (když nepočítáme pravidelné evergreeny výtvarníka Vladimíra Pechara a spisovatele Adolfa Branalda a občasné informace z místních škol) je totiž v „Tučňáku“ skutečně poskrovnu. Převažují informace o Braníku, Krči, Michli a Nuslích. Přesto, když zpravodaj skutečně pozorně přečtete, dozvíte se řadu zajímavých informací. V aktuálním prvním čísle (bylo na Spořilově distribuováno tuto středu) se kromě pravidelných zpráv o rozmístění kontejnerů a vydaných stavebních rozhodnutích na Spořilově dočtete následující:


Zda jste spokojení s takovým množstvím informací o Spořilově v radničním zpravodaji, necháváme na vašem zvážení a těšíme se na vaše komentáře, které případně redakci novin Prahy 4 „Tučňák“ zašleme.

Připomínáme, že v interní soutěži mezi všemi periodiky, která vydávají městské části (jsou k dispozici všem Pražanům v Informačním středisku Městské knihovny na Mariánském náměstí v Praze 1), se noviny Prahy 4 umístily ve „zlaté trojce“, tj. mezi třemi nejlepšími zpravodaji městských částí („Pražská pětka“ – vydává MČ Praha 5, „STOP“ – vydává MČ Praha 13, „Tučňák“ – vydává MČ Praha 4). Navíc se o činnosti redakce časopisu v nedávné době pochvalně vyjádřili i redaktoři časopisu Reflex.