Poděkování personálu Pekařství Na Chodovci

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Z redakce, Vydáno dne: 26. 01. 2005

Včera mě překvapilo velice milé a čestné chování presonálu "Pekařství Na Chodovci", kam chodím několikrát do týdne pro čerstvé pečivo...

Pekařství Na Chodovci najdete na Spořilově v ulici stejného jména, kousek od konečné stanice tramvají. (provozní šéf: Jaroslav Stolín - Pekařství Na Chodovci s.r.o., ulice Na Chodovci 2899/20, 141 00 Praha 4 - Spořilov II).
Už několik let sem více méně nepravidelně chodím pro pečivo, které tu je vždy výborné a čerstvé. Vedle toho tady prodávají chlazené saláty různého druhu. V pondělí 24.ledna 2005 jsem se tu kolem čtvrté hodiny odpoledne zastavil pro několik rohlíků a koupil jsem si také dva saláty, každý po osmi korunách.
Mimořádně jsem se tady zastavil i druhý den, taktéž v podvečer, a poté co jsem vystál krátkou frontu mi bylo při placení řečeno, že jsem včerejšího dne zaplatil víc než jsem měl, neboť ty saláty byly ve slevě a že oni kalkulovali omylem původní cenu (16,- Kč). Peníze mi prodávající ochotně vrátili. Ani jsem si toho první (natož druhý) den nevšiml a toto čestné jednání mě velice potěšilo, ne kvůli ušetřeným šestnácti korunám, ale především kvůli principu samotnému.
Chtěl bych tímto poděkovat zaměstnankyním - prodavačkám tohoto výborného a ojedinělého spořilovského pekařství za čestné chování, které se dneska "z obchodu" bohužel pomalu vytrácí (viz. šizené nákupy a "nehrající účtenky" v mnoha nejmenovaných obchodních řetězcích).