200 článků ve Spořilovských novinách

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Z redakce, Vydáno dne: 24. 02. 2005

Spořilovské noviny za dobu své existence přinesly již neuvěřitelných 200 zajímavých příspěvků a článků!!! Po druhé stovce článků je tady opět malé ohlédnutí za historií stránek www.sporilov.info

Nová informační epocha Spořilova začala v polovině loňského roku, kdy Mgr. Tomáš Hromádka rozhodl založit internetové noviny, zpravodaj, ze kterého se za uplynulých osm měsíců vyklubal základní internetový rozcestník a jediný informační zdroj z této nejlepší pražské čtvrti – ze Spořilova. Loni začátkem července byl portál oficiálně spuštěn na snadno zapamatovatelné doméně - www.sporilov.info. Spořilovské noviny (SN) se ihned po svém vzniku začaly rozvíjet tempem doposud nevídaným.

Dvě stovky článků, tématicky přehledně zařazených do několika rubrik hovoří samy za sebe. U mnoha z nich se již „rozproudila“ živá diskuse, kde se (nejen) obyvatelé Spořilova aktivně zapojují do komentování veškerého zdejšího dění. Základní cíl Spořilovských novin byl naplněn. Tento ojedinělý a dodnes nekomerční informační server celého Spořilova (Starého Spořilova, Sídliště Spořilova I a II a lokality „Hutě“) obsahuje jednak aktuální zpravodajství z těchto míst Prahy 4, dále pak aktuální zpravodajství z oblasti dopravy, kultury, služeb, sportu, veřejné správy a školství. Novinkou je i rubrika „Spořilovské restaurace“, kde jsou postupně hodnoceny všechny restaurace, hospody a hospůdky na Spořilově. V neposlední řadě na SN najdete i velké množství „nadčasových“ zajímavých článků z historie, současnosti, ale i články o budoucnosti a dalším rozvoji této významné části hlavního města.

V sekci webových odkazů redakce SN stále doplňuje další zajímavé internetové adresy jednotlivců a organizací ze Spořilova. Na webu již proběhlo několik zajímavých anket a další jsou v přípravě. Nově Vás již několik měsíců informujeme, jaké bude nebe nad Spořilovem. Velmi úspěšným projektem byl „Spořilovský kvíz“ , který do dnešních dnů absolvovalo více jak 150 čtenářů a návštěvníků. Už nyní Vám můžeme prozradit, že další pokračování vědomostního kvízu s tématikou pražského Spořilova budete moci absolvovat na počátku července 2005. Významným činem byla také podpora petice na omezení nadměrného solení silnic a ulic na Spořilově, která přinesla kladné výsledky.

Významným a ve své kategorii naprosto ojedinělým činem jsou tištěná vydání Spořilovských novin, která, byť ve zkrácené verzi, přiblížila publikované články lidem, kteří nemají přístup k internetu. Začátkem listopadu 2004 vyšlo první číslo, na začátek března se připravuje druhé. Ohlasy, zejména od spořilovských seniorů jsou ohromné. Mnoho čtenářů si rovněž chválí WAPovou verzi SN (na mobilním telefonu).

Logo Spořilovských novin - „zelený pětilístek“ zná již dnes každý spořilovák. Věříme, že Spořilovské noviny zůstanou pro Vás i nadále místem, kam rádi a pravidelně zavítáte a že i Vy sami v budoucnu přispějete vlastním článkem, reportáží, fejetonem, anketou…Na spolupráci, na náměty a připomínky se těší Redakce Spořilovských novin.

Mgr. Tomáš Hromádka – šéfredaktor Spořilovských novin
Marek Mahdal, DiS. – redaktor Spořilovských novin