Nová obchodní centra prudce zvyšují návštěvnost Spořilovských novin

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Z redakce, Zdroj: Statistika Spořilovských novin, Vydáno dne: 05. 04. 2005

Co ??? Možná jste se nyní trochu podivili... (???)

Jak mohou nově budovaná obchodní centra v Praze, která v Praze rostou jako houby po dešti zvyšovat návštěvnost internetových Spořilovských novin ?... Naše odpověď zní: Dokonce velmi !!!


V polovině března 2005 nás v redakci Spořilovských novin překvapil prudký nárůst návštěvnosti našich-vašich internetových novin na www.sporilov.info.

Jak velké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že za tímto nárůstem stojí nadnárodní obchodní řetězec Carrefour, respektive celé obchodní (nákupní) centrum - OC Eden ve Vršovicích, které se právě v polovině března (v sobotu 12.3.) otevíralo.

Již 23.února 2005 vyšel na Spořilovských novinách v rubrice "Kolem Spořilova" článek - "Obchodní centrum Eden bude již brzy otevřeno", který shrnul především dosavadní vývoj okolo totální likvidace parku před vršovickým Kulturním domem Eden.

Je s velkým podivem, že v době masové reklamy v televizi, rozhlasu, v době tisíců billboardů, plakátů, stovek letáků, propagace v celostátních tištěných dennících a neustále se rozšiřujícímu používání internetu, nově otevřené provozovny v OC Eden v rámci reklamy v posledně jmenovaném médiu - na internetu, jaksi "zaspaly".

Jak jinak si vysvětlit skutečnost, že například při vyhledávání na populárním českém vyhledávači Centrum.cz (při zadání slovního spojení "OC Eden"), se objeví jako první nalezený odkaz právě onen článek ze Spořilovských novin z konce února 2005 a ne webová stránka nového centra ?.

Za březen bylo slovní spojení obsahující slovo "Eden" vyhledáváno na Spořilovských novinách ve stovkách. Posuďte sami: obchodní centrum eden (175 hledání)
nákupní centrum eden (152 hledání)
centrum eden (97 hledání)
centrum chodov (73 hledání)
oc eden (66 hledání)

Při vyhledávání samostatných výrazů byla v březnu 2005 vyhledávána nejčastěji tato slova:

eden (855 hledání !!!)
centrum (699 hledání)
obchodní (223 hledání)
nákupní (163 hledání)
praha (119 hledání)
chodov (110 hledání)

Podobný úspěch přinesl článek Tomáše Hromádky - "OC Eden: Víte, co je Človíčkov?, který vyšel na Spořilovských novinách dne 29.3.2005. Při zadání slovního spojení "OC Eden", nalezne nejznámější český internetový portál a vyhledávač "Seznam.cz", právě jeho příspěvek. :-)

Jak je vidět, i tolikrát více či méně negativně skloňovaná jména nákupních shoping center se super- a hypermarkety mohou přinést ovoce v podobě reklamy nekomerčnímu projektu, jakým jsou Spořilovské noviny.

Děkujeme všem nově budovaným nákupním centrum za pěknou propagaci projektu Spořilovských novin. Vážíme si toho. :-)

Vaše redakce SN