Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 2.

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Vzpomínky, Zdroj: Spitznerovi (Spořilov a Vídeň), Vydáno dne: 15. 05. 2005

Opět vzpomíná rodina pana Geralda Spitznera, která je úzce spjata se Starým Spořilovem.

5. První louceni ze Sporilovem 1951.

Mamínka sla k mamínky Very, dlouho se poradili pred domem. Jeste pred týdnem, jak jsem volala Veru, jsi jeste vzpomela: "Tvoje mamínka se ptala co má delát, dostala zprávu ze manzel zíje a ze se uz nedostane pres hranice do Prahy." 8 Ríjen 1951, devet hodin vecer Hlavní nádrazi Praha. Kdo mohl stal ze Sporilova na nádrazi. Milé prátele a pribuzny - Maminka a já u okna ve vlaku, kapesníky v ruce. Proc ten vlak odjel ...Doufala jsem ze zustane stát. 7 let jsme zádaly o vizum, v cervenci 1958 konecne stali zase Sporilováci na hlavnim nádrazi - o 7 let starsí. Kapesniky, slzy a velká radost.

6. pribeh - Strejda Vily, auto a vílet do Konopiste.

Strejda Vily mel stary auto a mislel, ze se mu oprava povedla. Chtel nás vést na vílet.Cpali se do auto babicka, teta Zofi, teta Fany, bratranec Pavlicek, prisný strejda Vily a uz patnáctiletá Renáta. Na ulici nebily auta na Sporilove, zacátek byl prekrásny. Najednou jsme videli páru. Strejda musel stát: "Potrebujem vodu, studenou vodu! (V Cervenci) Sli jsme hledat vodu - nenasli jsme. Auto zustalo na silnici. Vrátili jsme se pesky.


Další vzpomínky již brzy...