300 článků ve Spořilovských novinách

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Z redakce, Vydáno dne: 04. 07. 2005

Spořilovské noviny za dobu své roční existence přinesly již 300 zajímavých příspěvků a článků. Po třetí stovce článků je tady opět malé ohlédnutí za historií stránek www.sporilov.info

V červnu 2004 začala nová informační epocha Spořilova. Tehdy se Mgr. Tomáš Hromádka rozhodl založit internetové noviny, zpravodaj, ze kterého jsme za uplynulý rok vytvořili základní internetový rozcestník a jediný stálý informační zdroj z této pražské čtvrti

Tři stovky článků, tématicky přehledně zařazených do několika rubrik hovoří samy za sebe. U mnoha z nich se rozproudila živá diskuse. Základní cíl Spořilovských novin byl tedy naplněn. Ojedinělý a nekomerční informační server celého Spořilova (Starého Spořilova, Sídliště Spořilova I a II a lokality „Hutě“) obsahuje jednak aktuální zpravodajství z dopravy, kultury, služeb, sportu, veřejné správy a školství. Oblíbená je i rubrika „Spořilovské restaurace“, kde jsou postupně hodnoceny všechny restaurace, hospody a hospůdky na Spořilově. Mezi novinky patří i podrubrika "Vzpomínky", kde budou publikovány vzpomínkové články spořilovských patriotů. V neposlední řadězde najdete i velké množství „nadčasových“ zajímavých článků z historie, současnosti, ale i články o budoucnosti a dalším rozvoji této významné části hlavního města.

V sekci webových odkazů redakce SN stále průběžně doplňuje a aktualizuje další zajímavé internetové adresy jednotlivců a organizací ze Spořilova. Na webu již proběhlo několik zajímavých anket a další jsou v přípravě. Nově Vás již několik měsíců informujeme, jaké bude nebe nad Spořilovem. Velmi úspěšným projektem jsou již dva „Spořilovské kvizy“ , které do dnešních dnů absolvovalo více jak 200 čtenářů a návštěvníků. Významným činem byla také podpora petice na omezení nadměrného solení silnic a ulic na Spořilově, která přinesla kladné výsledky a výsadba stromů na ostrůvku na rybníku Hamráku.

Významným a ve své kategorii naprosto ojedinělým činem jsou již tři tištěná vydání Spořilovských novin, která, byť ve zkrácené verzi, přiblížila publikované články lidem, kteří nemají přístup k internetu. Začátkem listopadu 2004 vyšlo první číslo, v dubnu 2005 druhé a nyní vychází třetí. Řada čtenářů si rovněž chválí WAPovou verzi SN (na mobilním telefonu).

Logo Spořilovských novin - „zelený pětilístek“ zná již dnes každý spořilovák. Věříme, že Spořilovské noviny zůstanou pro Vás i nadále místem, kam rádi a pravidelně zavítáte a že i Vy sami v budoucnu přispějete vlastním článkem, reportáží, fejetonem, anketou…Na spolupráci, na náměty a připomínky se těší Redakce Spořilovských novin.

Mgr. Tomáš Hromádka – šéfredaktor Spořilovských novin
Marek Mahdal, DiS. – redaktor Spořilovských novin