Spořilovské noviny na kanálu RSS

Autor: Tomáš Hromádka <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Z redakce, Vydáno dne: 04. 07. 2005

Ne každému je vhod informační e-mail, který našim registrovaným čtenářům zasíláme ihned, jakmile vyjde ve Spořilovských novinách nový článek. Proto zde existuje RSS (Really Simple Syndication, popř. RDF Site Summary) kanál, který nabízí rychlý přístup k vybranému obsahu internetových stránek, z nichž si uživatel přeje získávat aktualizované informace.

Program na čtení (čtečka) RSS zpráv sám pravidelně zkoumá, co nového se objevilo v určité části zadaných internetových stránek a upozorňuje na to uživatele. Po nainstalování čtečky se na obrazovce objeví oznámení o nové informaci jen pár okamžiků po jejím zveřejnění. Vlastní zprávu si pak uživatel přečte buď přímo v okně prohlížeče programu nebo pomocí běžného internetového prohlížeče. K aktualitám se tedy dostane i bez pravidelného navštěvování internetových stránek či zvláštního vyhledávání.
Tuto novou službu spouštíme pro naše čtenáře při příležitosti prvních narozenin Spořilovských novin (zasílání informačních e-mailů bude probíhat i nadále). Adresa zdroje RSS kanálu je http://www.sporilov.info/rss.php


RSS čtečky
RSS point - http://www.rsspoint.cz
SharpReader - http://www.sharpreader.com
FeedReader - http://www.feedreader.com