Centrum Chodov roste

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Kolem Spořilova, Zdroj: Centrum Chodov - výstavba, Vydáno dne: 24. 06. 2005

Obyvatelé celého Spořilova budou mít již brzy další možnost nakupování a zábavy. Jen kousek od jižní hranice naší čtvrti totiž v současné stále roste obří obchodně-společenské centrum - Centrum Chodov.

Další z mnoha nákupních center roste jako houby po dešti. Na Chodově, přímo u stanice metra bude již brzy otevřena první část obřího Centra Chodov. Po jarním otevření Nákupního Centra - NC Eden ve Vršovicích tak Spořilov "dostane" další blízké "středisko pro utrácení peněz".

O vlastním projektu již Spořilovské noviny přinesly dostatečné informace loni na podzim. U Centra Chodov je ekologická situace naštěstí mnohem příznivější než ve vršovickém ďolíčku, kde výstavbě padl za oběť pěkný park, což vyvolalo protesty, na které si ovšem dnes už nikdo ani nevzpomene. Bohužel....

Na Chodově se ale staví na nevyužívaných a doposud zanedbaných pozemcích v blízkosti dálnice a celá stavba tak v zásadě nikomu nevadí. Naopak, bude oživením celé lokality, která doposud centrum tohoto druhu postrádala. Centrum Chodov se bude po svém otevření řadit k takovým nákupním gigantům jako je Metropole Zličín na okraji Prahy, Nákupní centrum v Letňanech či Obchodní centrum Nový Smíchov nebo Zlatý Anděl.

Výstavbu Centra Chodov samozřejmě provázejí i jistá dopravní omezení, která ovšem budou ku prospěchu celé lokality. Rekonstrukce podchodů patří mezi ně. Okolí stanice metra Chodov doznalo a ještě dozná zásadních změn. Už na konci května 2005 byl otevřen zrekonstruovaný podchod od stanice metra směrem k OD Růže. V polovině července 2005 bude otevřen po kompletní rekonstrukci i podchod z metra směrem k pěší lávce.

Když se tak obyvatel Spořilova zamyslí, zanedlouho bude Spořilov doslova i do písmene obklopen velkými nákupními centry ze všech světových stran. Na severu Kaufland s Carrefourem v Edenu, na východě Interspar v Hostivaři, na jihu to bude Hypernova v Centru Chodov a na západě za několik let další supermarket v Arkádách Pankrác.

...to by snad už stačilo, ne ? Co na to říkáte vy - čtenáři Spořilovských novin ?

Více informací o fázích projektu najdete ve starším příspěvku Spořilovských novin Projekt Centrum Chodov, který najdete ZDE.

Otevření první části Centra Chodov je naplánováno již na podzim 2005.