Jih Spořilova dostane novou lávku

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Doprava, Zdroj: Nová lávka pro pěší pod Spořilovem, Vydáno dne: 18. 08. 2005

Jižně od Spořilova se buduje nová moderní lávka, kterou využijí i obyvatelé Spořilova...

Chodovská radiála, která byla rozšířena v souvislosti s výstavbou obřího Centra Chodov, o kterém jsme již ve Spořilovských novinách informovali, a které vzniká přímo u stanice metra Chodov, si vynutila rozšíření o dva nové jízdní pruhy vedoucí souběžně s brněnskou dálnicí D1.

Díky této inovaci by se obyvatelé Spořilova, kteří zde najdou práci nebo v lokalitě již pracují, měli při cestě domů vyhnout nepříjemným dopravním zácpám, které jsou zde na denním pořádku, což ostatně dokazuje i pohled na kolny na Spořilovské spojce. Ulice Pod Chodovem tak bude připojena k prodloužené Spořilovské spojce. Bude realizován nový silniční most a také lávka pro pěší, která tvoří důležitou spojnici mezi stanicí metra Chodov a přilehlou vilovou čtvrtí na Chodovci s přímým dopravním spojením na Spořilov.

Celá jedna polovina původní nevyhovující lávky byla za nepřerušeného provozu na dálnici odstraněna během jedné noci již koncem června. Brzy bude realizována i demontáž druhé poloviny původní lávky.