Spořilovská vinotéka a letošní burčák

Autor: Tomáš Hromádka <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Restaurace, Vydáno dne: 05. 09. 2005

O tom, že na Roztylském náměstí je řada zajímavých obchůdků s různorodým sortimentem, jsme již ve Spořilovských novinách několikrát psali. Jedním z těch nejznámějších je Spořilovská vinotéka (Roztylské nám. 37) naproti restauraci Eureka. O svých aktivitách nás informovali její provozovatelé Marie Rychetská a Bedřich Poustka.

"Spořilovskou vinotéku provozujeme již od roku 2000. Začátek však byl v roce 1999, kdy jsme víno nabízeli přes internetový obchod. V porovnání s vinotékami v centru jsme malá vinotéka, naše nabídka má asi 350 druhů lahvových vín a stabilně 4 vína sudová (dvě červená a dvě bílá). Našimi dodavateli jsou malí vinaři nebo menší vinařské společnosti z oblasti Moravy i Čech, zastoupena jsou i zahraniční vína. Sudová vína nám dodává vinařství Ing. Vlastimila a Petra Bunži ze Bzence. Vína jsou stáčena v ochranné atmosféře, což svědčí jejich kvalitě.

Zásadně platí, že u nás najdou zákazníci jiná vína než v supermarketech, rádi jim při výběru poradíme. Kromě vína nabízíme i dárková balení, dárkové kazety, kované stojany na víno a některé someliérské potřeby a knihy s vinařskou tématikou, např. Průvodce po vinotékách v České republice.

Otevírací doba je pondělí - pátek od 10.00 do 18.00 hod.

Pokud jde o burčák, je od vinařství Bunža, Bzenec, první burčák je z raných odrůd, tento týden z muškátu moravského, je odkalený. Vinař bude burčák vozit každé úterý. Zákazníci si mohou burčák objednat i telefonicky na čísle 2727 727 64 nebo e-mailem na phoeba@mbox.vol.cz. Naše webová stránka je www.vinum.cz"