Mr.Noon a poslední klapka nového filmu opět na Spořilově

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Kultura, Zdroj: Mr.Noon a natáčení na Spořilově, Vydáno dne: 14. 10. 2005

25 Ve středu 28.září 2005, zažil pražský Spořilov vskutku sváteční den...

Jistě, byl to den české státnosti - svátek svatého Václava, to ano, ale byl to také den, kdy jsme uslyšeli poslední klapku natáčení nového filmu Mr.Noona (na fotce), který si exteriéry a interiéry Spořilova za poslední rok velmi oblíbil. Ano, film "Napoleon Pražský" je konečně dotočen...Spořilov, krátce po jedné hodině odpoledne, lehce pod mrakem, ale dobrá nálada. Aby také ne, vždyť předlouhá a strastiplná byla cesta, na které vznikal tento nový snímek z lehce vojenskou tématikou.

Na tváři Mr.Noona je dnes vidět heroický úsměv, ovšem než-li půjde film na plátna kin a samozřejmě na mistrův web ZDE, uteče spořilovským potokem Botičem ještě mnoho vody... Nyní bude ještě horký, nezpracovaný materiál, přepraven do laboratoří "Luky studios" do nedaleké Krče, ke jej čeká dlouhé stříhání.

26


A třebaže musel mistr opět doslova odhánět své ctitelky, udělal si s radostí malou chvilku a poskytl po více jak třech měsících Spořilovským novinám krátký rozhovor. Sešli jsme se kousek od místa kde jsme filmovou klapku zaslechli již v červenci a nyní zde symbolicky klapla oficiálně poslední klapka filmu. Ano, opět to byl Spořilov, který v novém snímku zazářil z ptačí perspektivy z Bělčické ulice (viz. foto). Původní myšlenka na natáčení v blízkosti rybníka Hamráku bohužel padla díky množství lidí, kteří se zde nacházeli, a tak se mistr a jeho štáb rozhodl dotočit film na fotbalovém stadionu v Kovářově (okres Písek).

Spolu s mistrem ke stolu v Lechovickém sklípku přisedli ti nejvýznamnější z celého štábu, tedy ti, kteří se ve dne v noci, po celý rok na tvorbě filmu podíleli. Napravo od Noona zasedl mecenáš Luky Carlos, majitel studia, kam dotočený materiál záhy poputuje, nalevo od mistra usedl talentovaný koproducent Migelowsky, který rovněž neskrýval radost z opravdu poctivě odvedené práce. Okolní stoly byly zcela obklopeny dalšími lidmi ze štábu v čele s Mičelem Veinym, Monickou Novisovou, Andrewem Newmanem, Paulem Postrickem a mnoha dalšími, neméně významnými spolupracovníky a fanoušky.

Mistr po slavnostním přípitku dobrým moravským burčákem přednesl svůj projev díků ve kterém vyzdvihl obětavost všech komparsistů, umění herců a kaskadérů, jakož i kulinářské umění cateringu. Mimo jiné pravil:

„Srdečně děkuji všem, co pomáhali nám s tímto filmem. Jejich pomoc byla nesmírná, ba řekl bych, že vesmírná. Přiznávám, že natáčení se neobešlo bez starostí, ale doufám, že výsledek bude dobrý a srdce nás i diváků naplní radostí, zkrátka že film bude stát za to, že to bude takové naše zlato. Ale teď už připijme sklenicemi se šťavnatým mokem, který nechť proudí do nás teď mocným tokem. Na zdraví a ještě jednou dík, naviděnou na premiéře, kdy bude, to zatím velký je otazník. Živjó, živjó, živjó“!!!

Poté následoval bouřlivý potlesk a ovace.

V dalším projevu poděkoval mistrovi vrchní střihač Luky za vše co doposud udělal pro českou nezávislou filmovou kulturu. Současně společně se všemi přítomnými vzdal poklonu mistrnému umění, které Noon bravurně předvádí v každém svém filmu.

Velkolepé oslavy "dotočné" trvaly do brzkých ranních hodin v jedné hospodě na spořilovském sídlišti, kam se přítomní přemístili.

Premiéra filmu "Napoleon Pražský" se očekává nejdříve 1.ledna 2006. Budeme vás, naše čtenáře samozřejmě včas informovat.

Stručný seznam míst, kde vznikal snímek "Napoleon Pražský": Žižkov (stadion na Ohradě), Vítkov, Tylovo náměstí, Pankrác - sídliště, Kavčí Hory - stará tělocvična, Spořilov - střecha v ulici Bělčická a obec Kovářov u Milevska - stadion.

POZOR !!! - Filmy Mr. Noona si stáhněte níže...27


Aktuální filmy týmu Mr.Noona jsou ke stažení tady:.

Film "DNV", autorův debut je poutavým příběhem o jednom výstupu do výšin...

Film "Život a dílo génia Ištvána Birambíba" je strhující snímek o životní cestě vyjímečné osobnosti dějin...

Vítejte ve světě Mistra Noona - Vítejte ve světě nové epochy nezávislé kinematografie.


SSMS - Spořilovské esemesky

Mr. Noon patří také k vášnivým pisatelům a odesílatelům SMS zpráv. Jeho mobil jich již poslal kvanta svým známým, přátelům ba i nepřátelům, ku pobavení či zděšení. Nezapomněl ani na Spořilováky:

1) Spořilovský vzduch, to není žádný puch, lidi tam žijou hraví, navzájem se zdraví, taky spolu souloží, život si tím prodlouží, protože to je to pravé a taky zdravé.

2) Pilot skočil z letadla a na bělostném padáku, doplachtil až na hladinu Hamráku, jemuž žádný rybník není roven, neboť obklopen není Spořilovem.

3) O čem mám napsat báseň ? V Karlíně sem zakop a rozsekl si dáseň, Václavák nebyl vhodný, je až příliš rovný, ale nakonec se dílo zdařilo, objevil jsem Spořilov.

Zde je výběr těch dalších nejlepších Noonových SMS.

Všechny zprávy byly schváleny okresním hygienikem, žádná rozsahem nepřekračuje 160 znaků a každá byla minimálně jednou poslána.