Ševčíkův říjen - vzpomínka na spořilovského výtvarníka

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Kultura, Zdroj: Výstava díla Igora Ševčíka, Vydáno dne: 07. 10. 2005

Kdo má rád dílo předčasně zesnulého spořilovského výtvarníka Igora Ševčíka, ten může do konce října vidět některé jeho práce v rámci výstavy "Ševčíkův říjen", která se koná ve vstupních prostorech Domova důchodců (Galerie Nad Botičem) v Záběhlicích (na Zahradním městě) ve Sněženkové ulici. Otevřeno je denně od 8:00 do 19:00 hodin. Dílo tohoto výtvarníka viděl i každý, kdo navštívil hospodu "První Pivní Tramway"...

Igor Ševčík již bohužel více než 2 roky není mezi námi. Odešel ve věku 52 let. Rodák z Trenčianskych Mitíc, který se usadil na Spořilově získal za svoje snímky více jak 30 domácích a zahraničních cen.

Krátce o autorovi:

Igor Ševčík byl všestranně nadaný umělec. Studoval keramiku, grafiku, fotografii a scénografii. Jeho tvorba byla nesmírně rozmanitá. Během studií vstoupil do světa animovaného filmu. Profesionální produkce realizoval v Krátkém filmu Praha. V jeho filmografii je na třináct autorských filmů. Jako výtvarník spolupracoval na dalších animovaných a hraných filmech. V 80. letech vytvořil řadu filmových a divadelních plakátů, psal rybářské povídky a fotografoval přírodu. Od roku 1990 vedl Studium animovaných filmů ve Zlíně a v roce 1991 se stal poradcem ministra kultury a posléze ředitelem filmového a audiovizuálního odboru Ministerstva kultury ČR. Byl také zakládajícím členem České unie karikaturistů.

Kromě toho navrhl a realizoval interiéry několika hotelů a restaurací, včetně všem Spořilovákům velmi dobře známé a oblíbené První Pivní Tramwaye, kde realizoval dokonce celou unikátní a jedinečnou GALERII.