Adolf Branald zítra v pořadu České televize - GEN

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Kultura, Zdroj: Česká televize - pořad GEN - Galerie elity národa, Vydáno dne: 07. 10. 2005

Bez pěti let stovky se dožil v tomto týdnu nejslavnější současný Spořilovák - Adolf Branald. Česká televize u příležitosti jeho významného životního jubilea připravila na sobotu 8.října 2005 od 11:40 hodin na programu ČT-1 pořad GEN - Galerie elity národa, kde bude během 13 minut nahlédnuto do života tohoto spisovatele a spořilovského patriota.


Zajímavostí je, že Adolf Branald byl jedním z prvních československých herců, a byl zcela jistě první "dětskou hvězdou", to když v roce 1918 hrál ve dvou filmech natočených jeho otcem. Proslavil se i hlavní rolí ve filmu Venoušek a Stázička. To bylo již v roce 1922. Během svého dlouhého života byl i bankovním úředníkem, obchodním cestujícím, úředníkem na dráze, výpravčím i redaktorem v knižním nakladatelství. Z každého povolání však především čerpal při svém psaní. Podle jeho knih vznikly proslulé filmy jako Pozor, vizita! nebo Sestřičky.

Spisovatel Adolf Branald je živoucí kronikou uplynulého století a osobností na kterou může být Spořilov hrdý !

Tak nezapomeňte si zítra před polednem pustit ČT-1 a od 11:40 hodin na sledovat pořad GEN - Galerie elity národa. Pořad vznikl v roce 2002 a Adolfa Branalda uvidíte pohledem režisérky Věry Chytilové.