Rio Botičo 2005

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Sport, Zdroj: Vodáci na Rio Botičo - říjen 2005, Vydáno dne: 23. 10. 2005

Kolem Spořilova, Záběhlic a Hamerského rybníka dnes plulo několik desítek lodí pražských vodáků. Korytem Botiče totiž uháněly lodě účastníků již tradičního sjezdu tohoto nejznámějšího pražského potoka...

Dnes se konalo oblíbené splutí populárního pražského potoka Botiče. Akce pod názvem "Rio Botičo 2005" začala pod hrází Hostivařské přehrady mezi 9:30 a 11:30 hod.

Následoval výklad trati. Někteří potok sjížděli už po několikáté. Voda je u Hostivařské přehrady vcelku čistá, ovšem čím blíže k Vltavě, tím je špinavější. Občas vodáci narazili na železné harampádí a kusy polystyrénu. Botič je vhodný spíše pro pokročilé vodáky. Zajímavý je průjezd pražskými jezy (např. hostivařská "Marcela") a tunely při ústí do Vltavy. Obtížnost je podle vodáckých parametrů na úrovni ZW až WWI.

Cíle byly dva. Ten první byl pod stupněm Grébovka na pravém břehu a druhý cíl pro zkušené byl až ve Vltavě po 13 kilometrech plavby.

Tuto sportovní akci pořádala TJ Kotva Braník, sekce městské kanoistiky.