Sídlištní Spořilov dostane nové stromy

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Veřejná správa, Zdroj: Nová výsadba na Spořilově - listopad 2005, Vydáno dne: 07. 11. 2005

Na spořilovském sídlišti přibudou v krátké době další nové stromy...čtěte dále.

Na Spořilově se v těchto dnech vysazují nové stromy.

Ti z Vás, kteří jezdí do práce autobusem směrem na Vršovice, jste již možná zaregistrovali, že se v místech za přístřeškem na zastávce MHD "Spořilov", objevilo v pátek 4.11.2005 několik, zhruba půl metru hlubokých jam. Podle informace od správkyně oblasti Spořilov, paní Pokorné (ÚMČ Praha 4) jsou zde připraveny pro novou výsadbu nových stromků.

Výsadba se v této chvíli týká prostoru mezi ulicí Zvánovická a Hrusická, kde je připravena výsadba pěti kusů okrasných katalp a místa v parku u kina Sigma, kde je připravena výsadba borovic a okrasných hrušek v počtu dvanácti kusů. Součástí výsadby by měla být i dočasná dřevěná "trojúhelníková konstrukce", která zabraňuje extrémnímu ohybu stromků (například při silném větru).

Tyto stromky zlepší vzhled těchto míst, která jsou narušena velkou intenzitou automobilové dopravy a stále větším množstvím billboardů. Tyto stromky mají dáno do vínku i tu výhodu, že jsou "relativně" dále od silnice, a tudíž by měly být ušetřeny od negativního působení soli z blížící se zimní údržby spořilovských ulic.

Doufejme, že nových stromků bude postupně přibývat, a to zejména v okolí hlučné Spořilovské spojky a že odolají jak soli, tak i vandalům.