Velká zpoždění spořilovské linky číslo 136

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Doprava, Zdroj: Linka MHD číslo 136 a její zpoždění, Vydáno dne: 23. 11. 2005

53 Jak to tak vypadá, pražské lince MHD číslo 136 asi nedáme pokoj... Do redakce stále dostáváme negativní ohlasy na její nový jízdní řád, respektive na jeho (ne)dodržování...čtete dále...

Je to čtrnáct dní, co na Spořilově jezdí autobusové linky MHD zcela jinak. V článcích s dopravní tématikou (rubrika "Doprava") jste již měli možnost přečíst si názory těch Spořilováků, kteří jimi jezdí denně.

Dnes se budeme věnovat "pravidelnému" zpožďování linky číslo 136. Ta je od 10.11.2005 vedena ze Spořilova dále na Roztyly - Chodov a do polí na Koleje Jižní Město. Je téměř neuvěřitelné, jakých zpoždění linka zejména v oblasti Spořilova dosahuje. Některé spoje, napsané v jízdních řádech, jakoby zcela "zmizely". Problém je především v tom, že linka je vedena po velmi rušných komunikací a jen od Flory na Spořilov musí devětkrát projet světelnou křižovatkou. Další "světla" jí pak čekají na nové trase. Doslova tragická je situace na Roztylech. Všechny autobusy musí do smyčky "zakroužit", což už tak dost zpomaluje provoz. Mnoho z vás psalo, že by raději chodili na zrušené zastávky v ulici Ryšavého (odtud autobusy z obou směrů ke smyčce přijíždějí), než vidět přijíždět linku od Chodova a v mrazu čekat a další dvě minuty pozorovat její manévry v obratišti. Jedna čtenářka z Chodova si postěžovala, že zásadní zpoždění autobusů linky 136 směrem do centra nastává nyní už na Chodově, kde se lidé při příjezdu několika kloubových autobusů těžko orientují "cože to vlastně přijelo za linku a kam to jede". Tak se stává, že už na Roztyly dorazí za sebou hned dva spoje jedoucí do centra. Co teprve někde na Ohradě ?

Nějaký čtenář v komentářích poznamenal, že je konec ranních "prázdných 136-tek od Spořilova na Floru"...Měl bohužel pravdu.

Například dnes, stejně jako včera, spoj, který měl odjíždět ze zastávky "Spořilov" směr Flora v 6:35 hod. vůbec nejel. V 6:41, kdy má odjíždět další, přijel autobus, který doslova přetékal lidmi. Cestování pak bylo téměř noční můrou.

Jaké máte zkušenosti s linkou číslo 136 vy ?