30.000 čtenářů Spořilovských novin

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Z redakce, Zdroj: Jubilejních 30.000 návštěvníků Spořilovských novin, Vydáno dne: 23. 11. 2005

Bylo vás již neuvěřitelných 30.000 !

Ano, vás, čtenářů Spořilovských novin. Dnes - ve středu 23.listopadu 2005 v 15:08 hod. naše webové počítadlo (v pravé dolní části monitoru) zaznamenalo třiceti tisícího návštěvníka těchto nekomerčních, lokálních e-novin...

Za šest měsíců to budou dva roky co jsou v provozu internetové Spořilovské noviny na adrese www.sporilov.info. Jejich čtenost se zvýšila přibližně na úroveň 400 unikátních přístupů za den, což je více než skvělé číslo, vezmeme-li v úvahu, že se jedná o amatérské a nekomerční noviny, tudíž o nějaké masivní reklamě nemůže být ani řeč. A přece,čtenáři si Spořilovské noviny našli sami. A jsou nejenom čtenáři ze Spořilova, ale i z Michle, Chodovce, Chodova, Zahradního Města... K odběru informačních zpráv Spořilovských novin je k dnešnímu dni přihlášeno téměř 160 čtenářů.

Věříme, že se podařilo založit základní internetový rozcestník a jediný stálý a pravidelně aktualizovaný informační zdroj z této pražské čtvrti.

I na základě vašich připomínek se je snažíme přehledně třídit do tématických rubrik. Těší nás i občasné "bouřlivé" diskuse k článkům. Základní cíl Spořilovských novin byl tedy, podle našeho názoru naplněn, a to je důležité. Projekt obyvatele Spořilova zajímá, čtvrť ve které žijí jim není lhostejná a mají ji rádi. Za dobu provozu SN jsme zaznamenali jen čtyři negativní reakce, což je v porovnání se stovkami kladných ohlasů směšné číslo.

Sekce webových odkazů na stránky se "spořilovskou tématikou" je prakticky dokončena. Rubriky novin se ustálily. V současnosti už neexistuje na internetu tématicky ucelená stránka o Spořilově, kterou by jste na Spořilovských novinách v odkazech nenašli.

Na své "objevení" stále čeká projekt CHATka Spořilovka, aneb spořilovský CHAT. Nový Spořilovský kvíz vám přineseme nejspíše o Velikonocích 2006. Čtvrté tištěné vydání Spořilovských novin je taktéž záležitostí příštího roku.

Těší nás i odezva "mobilních čtenářů", kteří si chválí WAPovou verzi SN a systém RSS.

30 tisíc čtenářů odpovídá téměř dvojnásobku počtu obyvatel Spořilova, a to nás zavazuje k další tvůrčí činnosti.

54

Věříme, že Spořilovské noviny zůstanou pro Vás i nadále místem, kam rádi a pravidelně zavítáte a že i Vy sami v budoucnu přispějete vlastním článkem, reportáží, fejetonem, anketou. Současně bychom chtěli požádat ty z vás, kteří mají možnost a hlavně disponují lingvistickými schopnostmi pomoci při překladu tohoto informačního článku o naší čtvrti. Plánujeme založit rubriku "International", kde budou veškeré možné jazykové mutace tohoto článku, případně mutace jeho zkrácené verze.

Na spolupráci, na náměty a připomínky se těší Redakce Spořilovských novin.

Mgr. Tomáš Hromádka – šéfredaktor a zakladatel Spořilovských novin

Marek Mahdal, DiS. – redaktor Spořilovských novin