A solí se vesele dál, jako by se nechumelilo...

Autor: Čtenář Spořilovských novin <(at)>, Téma: Stíny Spořilova, Zdroj: Pavel Buráň, Tel.: 2 6605 2273, Email: Pavel.Buran@seznam.cz, Vydáno dne: 19. 12. 2005

Pamatujete se ještě na podpisovou akci proti solení, která proběhla ve staré části Spořilova minulou zimu?

Možná ano, možná ne, možná jste ji také podepsali, možná jste o ní ani nevěděli. Ale proběhla. A podařilo se nasbírat značné množství podpisů.

S napětím jsem čekal, jak se s akcí vypořádají příslušné orgány a příslušní odpovědní lidé. A výsledek? Zcela bez jakéhokoliv překvapivého momentu. Solí se vesele dál, jako by se nechumelilo.

Jenomže ono se nejenom solí, ale solí se s fortelem, a to s velkým fortelem. Včera v noci kolem našeho domu projelo sypací auto celkem 9x, slovy devětkrát. Při minulém solícím amoku před pár dny to bylo sedmkrát. Skoro to vypadá, že prémie za solení jsou přímo úměrné množství soli vysypané na Spořilově. To opravdu nemají sypací auta jiná místa, kde by se mohla svého nákladu zbavovat?

Co tedy může řadový občan udělat, aby se na Spořilově solit přestalo? Na koho se má obrátit? Komu v příštích volbách nedat svůj hlas? Solení je prý levnější než drcený kamínkový posyp, protože se na jaře nemusí nic uklízet. Všechno totiž odteče do Vltavy samo. Měl bych řešení, jak získat chybějící finanční prostředky. Zrušit pracovní místa odpovědných lidí, kteří nedokáží reflektovat požadavky občanů.


Článek zaslal Pavel Buráň