Na Hamráku je bruslařská sezóna 2006 v plném proudu

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Sport, Zdroj: Bruslení na Hamráku 2006, Vydáno dne: 14. 01. 2006

107Doslova v obležení je v těchto dnech hladina Hamerského rybníka. Stovky bruslařů se tu prohání po ledě. Přispělo k tomu téměř ideální počasí. V posledních dnech panují totiž holomrazy bez sněhu a tak je i povrch ledu, v porovnání s "bílou zimou" velmi kvalitní...čtěte dále...

V tomto roce vůbec poprvé hostí zamrzlá hladina spořilovského rybníka stovky bruslařů ze Spořilova, Zahradního Města i ze širšího okolí. Břehy rybníka a ostrůvku Hamráku jsou okupovány lidmi, kteří se "přezouvají" do nové bruslařské výbavy a vyrážejí na led. V určitých hodinách, především kolem 14. hodiny tu je i přelidněno.

Občerstvovací zařízení Lechovického sklípku a sportovního centra Hamrsport mají žně. Evidentně nejvíce na odbyt jde svařák, v těsném zástupu pak grog a čaj. Během sobotního odpoledne 14.ledna 2006 navštívilo Hamrák možná až 2000 lidí. Jindy klidná ulice U mlýna je v těchto dnech pravou "magistrálou bruslařů", ať už těch, kteří se na led teprve chystají, nebo těch, kteří se po několikahodinovém pobytu v mrazivém počasí vracejí zpět do svých vyhřátých domovů.

Ideální podmínky pro bruslení budou i v příštích dnech do té doby než začne sněžit. Především zítra v neděli se na Hamráku dá očekávat masivní účast spořilovských bruslařů.

A jak se vám líbí letošní bruslení na Hamráku ? Podělte se o své bruslařské zážitky s ostatními čtenáři Spořiovských novin v komentářích pod tímto příspěvkem...
107