Prezident republiky Václav Klaus navštíví Spořilov

Autor: Tomáš Hromádka <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Veřejná správa, Zdroj: Kancelář prezidenta republiky a ÚMČ Praha 4, Vydáno dne: 03. 02. 2006

Prezident ČR Václav KlausPrezident republiky Václav Klaus s manželkou Livií navštíví v pondělí 6. února 2006 Městskou část Praha 4. Prezidentský pár v 9.30 hodin přivítá na radnici starosta, členové zastupitelstva a zaměstnanci úřadu. Poté navštíví Vyšší odbornou školu hereckou v Michli, kde se setkají se studenty. Zatímco Livia Klausová navštíví speciální mateřskou školu pro zrakově postižené děti a děti postižené autismem, prezident zavítá do spořilovského Pekařství Na Chodovci. Před pekařstvím mohou prezidenta spořilovští občané spatřit ...a třeba i vyfotografovat kolem 11,20 hod. Majitel předvede svoji provozovnu a pan prezident se setká i se zaměstnanci.
Krátce před polednem prezidentská návštěva pokračuje ve Žlutých lázních a v Podolské vodárně. Ve Žlutých lázních prezidentský pár shlédne exhibici českých účastníků ZOH v Turíně. V Podolské vodárně se prezident s manželkou setká s vedením firem Pražské vodovody a kanalizace, Pražské vodohospodářské společnosti,Veolia voda pro stření Evropu a Rusko a prohlédne si expozice Muzea pražského vodárenství. Po obědě se zástupci radnice a s představiteli firem sídlících na území městské části pokračuje návštěva prohlídkou City Empiria na Pankráci. Poté prezidentský pár navštíví věznici na Pankráci, kde prezident uctí památku obětem nacismu a totality a v budově Vrchního soudu bude diskutovat se soudci a soudními úředníky. Na závěr návštěvy Městské části Praha 4 prezidentský pár navštíví Divadlo na Jezerce.