Vítězem "tlučhořácké ankety" je pan Ivo Harvánek

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Z redakce, Zdroj: Věrní posluchači rozhlasového seriálu Tlučhořovi, Vydáno dne: 25. 02. 2006

86V prosinci loňského roku přinesly Spořilovské noviny článek o nekonečném rozhlasovém seriálu "o některých druhých z nás - Rodinka, aneb byli jsme a budem" (včetně seznamu všech dílů). Součástí příspěvku byla i jedna záludná "anketní" otázka...čtěte dále...

Tehdy jsme se ptali na Spořilov. Pouze v jednom jediném díle totiž padla zmínka o této naší pražské čtvrti. Otázka logicky zněla: "Ve kterém díle se tak stalo ?" Byli jsme si vědomi, že se jedná o velmi záludnou a těžkou otázku, občasným posluchačem téměř neuhodnutelnou. Tomu nahrává i skutečnost, že má seriál ohromnou stopáž - dnes již přes 730 dílů a každý z nich trvá průměrně 15 minut.

Přesto, 20.února 2006, tedy pouhé necelé dva měsíce od vyhlášení této otázky nám přišla do redakce správná odpověď:

Božena Tlučhořová pronese slova "...bydlí na Spořilově v těch vilkách"... Ty zazní v díle číslo 175 - Ektoplazma, který je k poslechu ZDE.

Mluví přitom o vědeckém pracovníkovi Oskaru Krejcarovi, do jehož domu bude docházet dvakrát týdně na úklid... Tak zní správná odpověď.

Překvapilo nás, že vítězem, který nám tuto správou odpověď zaslal, není nikdo ze Spořilova, ale pan Ivo Harvánek z 300 km vzdáleného moravského Uničova. (!) Blahopřejeme :-)

Vítěz nám napsal:

Dobrý den,

občas zabrousím na Váš server Spořilovské noviny a soutěžní otázka ohledně Tlučhořů mě zaujala natolik, že jsem se rozhodl odpovědět: Božena Tlučhořová pronese slova "bydlí na Spořilově v těch vilkách" v díle 175 Ektoplazma. Mluví přitom o vědeckém pracovníkovi Oskaru Krejcarovi, do jehož domu bude docházet dvakrát týdně na úklid. Dopadne to samozřejmě špatně...

Seriál Rodinka/Tlučhořovi je pro mě fenomén. Znám jej už od začátku devadesátých let, ale teprve internet mi dal možnost poslechnout si všechny příběhy od začátku. Už asi dva roky postupně stahuji díly z www.radio.cz a poslouchám a ke každému dílu si zapíšu anotaci.

Vaše otázka je velmi náročná, ale vzpomněl jsem si, že v jedné ze starých epizod Božena šla do nějaké vily v nějaké pražské čtvrti uklízet. Proto jsem si rychle projel anotace, zkušebně jsem si pustil začátek onoho "spořilovského" dílu a vyšlo to.

Jinak děkuji za existenci sporilov.info. Poskytuje zajímavé čtení nejen Spořilovským, ale i nám ze zbytku světa.

Srdečně zdraví

Ivo Harvánek
Uničov