Auta na Spořilově nejsou v bezpečí

Autor: Čtenář Spořilovských novin <(at)>, Téma: Stíny Spořilova, Zdroj: Kriminalita na Spořilově, Vydáno dne: 29. 03. 2006

133Na Spořilově bydlím již 37 let a bydlím tu rád. Vždycky jsem považoval Spořilov za klidnou lokalitu. Bohužel v posledních letech se to už říci nedá. Bydlím na sídlišti Spořilov I a auto parkuji jako ostatní před domem, kde je volné místo. Podotýkám, že je na všechna auta krásně vidět ze třech různých domů a tak by si člověk myslel, že zde ke krádežím nemůže dojít. Realita je však jiná...čtěte dále...

V sobotu 25.3.2006 mezi 19.a 21. hodinou mi byly odcizeny poklice z auta. Vzniklá škoda je asi 1500 Kč, takže ani nemá smysl informovat policii. Dnes ráno jsem si všiml, že auto, které stálo o pár metrů dál od mého vozu a včera večer poklice ještě mělo, dopadlo stejně jako to moje. Bylo bez. A to ani nemluvím o ukradeném autorádiu, které mi někdo ukradl během 30 minut, když jsem se stavěl doma jen na skok. To už je několik let, policii jsem volal, ale byla to jen ztráta času.

Nemyslím si, že krádeže má na svědomí někdo z místních občanů, ale lidé žijící na ubytovně v Žilinské ulici. Mám docela strach o mé dospívající děti, když se vracejí domů ve večerních hodinách a jdou od autobusu s těmito "spoluobčany". Většinou se jedná o Ukrajince a Slováky. Pokud by mělo dojít ke zrušení této ubytovny, byl bych jedině pro.

Zaslal: P. Blažek

Další čtenář Spořiovských novin v této souvislosti napsal:

"Z balkónu jsem viděl chlapíka (tak do 30-ti let), vcelku slušně oblečené s krosnou na zádech. Vypadal už na pohled "trochu podezřele", a to především tím, že procházel ulicí a stále se koukal kolem sebe. Potom v mžiku přiskočil k autu (Škoda Octavia) a sundal dvě poklice a rychle je dal do batohu. To všechno se událo během 1 minuty. Stejně rychle zmizel v temném vnitrobloku sídliště. Bydlím v Bojanovické ulici na sídlišti Spořilov II. Bylo to také v sobotu, zhruba ve 22:00 večer. Volat policii bohužel nemělo smysl..."

Zaslal: čtenář si nepřeje zveřejnit své jméno