SpořilovNet - nová možnost jak se dostat na Spořilově k internetu

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Služby, Zdroj: SpořilovNet - nová spořilovská síť, Vydáno dne: 11. 04. 2006

136Od počátku roku 2006 se obyvatelům Spořilova naskytla další možnost, jak se připojit k internetu. Parta lidí ze spořilovské lokality Hutě založila občanské sdružení SpořilovNet.

...čtěte dále...

Toto sdružení představuje otevřenou skupinu lidí, kteří budují a vytvářejí počítačovou síť v lokalitě Spořilova, Hutí a Záběhlic. Připojit se může každý. Lidé z týmu SpořilovNet vám poradí se vším co je k realizaci připojení potřeba, zajistí i hardware, odbornou instalaci a podporu při řešení problémů.

Zeptali jsme se předsedy občanského sdružení SpořilovNet pana Michala Kofroně na důvody vzniku sítě?

V místě kde bydlíme nebyl dostupný kvalitní internet. K stávající sítí několika počítačů propojených za účelem hraní her, jsme přidali konektivitu do internetu a oslovili několik sousedů zda-li se nechtějí podílet na rozvoji a placení konektivity. Začátkem tohoto roku byli uvedeny v provoz naše internetové stránky, kde jsme se dostali do podvědomí dalším spoluobčanům a rozšířili se na několik desítek členů.

Můžete stručně charakterizovat síť SpořilovNet ?

V síti SpořilovNet používáme převážně bezdrátovou technologii standardu IEEE 802.11b. Členové se samozřejmě mohou připojit i metalickými spoji.

Kde všude je možné se připojit k vaší síti SpořilovNet ?

V zásadě všude, kde je přímá viditelnost na přístupový bod. Kromě pokrytí celého Spořilova (Sídliště Spořilov I, II a Hutě), zasahuje signál i do oblasti Kačerova, Michle a Bohdalce. V podstatě je pokryta i velká část území sídliště Zahradní Město-západ.

Spolupracujete nějakým způsobem s "konkurenční" sítí týmu Hell, o které jsme již na Spořilovských novinách psali ?

Do projektu Hell nejsme zapojeni, naše síť je více koncipována jako "privátní", kde se jedná spíše o zájem připojovaných členů o konektivitu do internetu a datové přenosy. Většina členů se připojuje právě za účelen konektivity, popřípadě hraní nebo telefonování po internetu jen ze svého počítače. Tím ale není vyloučena oboustraná spolupráce na podobných projektech.

Více informací najdete na webu SpořilovNet ZDE.

Sídlo sdružení:
Zárybničná 3092/31
Praha 4 - Spořilov
141 00

Spořilovské noviny dodávají: Čím více obyvatel Spořilova bude mít přístup k internetu, tím lépe...a lidé z týmu SpořilovNet k tomu jistě přispějí...

Mapu pokrytí signálem najdete ZDE.