Zasadí nové stromy

Autor: Tomáš Hromádka <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Informace, Vydáno dne: 14. 04. 2006

Strom na Roztylském náměstíMožná jste si v posledním týdnu všimli aktivit spořilovských zahradníků. Začíná vegetační sezóna, a tak je třeba připravit vše, aby se naše zahradní město brzy zaskvělo v celé své kráse. Patrné jsou změny zejména na Hlavní třídě a v Severní XI, kde přibydou nové stromy. Ing. Jan Fischer, který se stará o zeleň na starém Spořilově nám k tomu sdělil:

"Investorem nové výsadby na Hlavní třídě je Magistrát hlavního města Prahy. Pod kostelem zde právě probíhá výměna skomírajících a zasolených hlohů za 8 akátů, červené květy - stejný druh jako v sousedních blocích, uprostřed je ponechána mezera - průhled náměstím s dominantou kostela. Další stejný strom (Robinia pseudoacacia "Casque Rouge") bude podsazen v sousedním bloku a další akát - ale pyramidálního habitu bude vysazen za starý hloh vedle plynové regulační stanice na západě.
Do další výsadby na Spořilově bude investovat městská část. "Mělo by jít o 9 bříz, jednu borovici v Roztylských sadech nad kostelem, jeden kaštan v Lešanské ulici, dvanáct javorů babyk do prostoru ulic a křižovatky Sliačská, Severní XI a a Severozápadní I."

Příprava na výsadbu stromů v Hlavní ulici 11.4.2006