Noví letci na Spořilově

Autor: Čtenář Spořilovských novin <(at)>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 23. 05. 2006

Před časem publikovaly Spořilovské noviny můj článek o životě ptactva na Spořilově. Od té doby již uplynul nějaký čas a na Spořilově přibyli noví "letci".

Z ptáků jsou to holubi hřivnáči. Jeden párek se usídlil v oblasti kolem domů B-1 až B-4, v jejichž okolí se pohybuje a pilně shání živobytí. Jak poznáte holuba hřivnáče? Na první pohled. Je větší než holub domácí, který se na Spořilově až neúnosně přemnožil. Je krásně vybarvený, na obou stranách, těsně za krkem, má nepravidelnou bílou skvrnu. Jinak se chová jako holub domácí, až na to, že nesedá na střechy domů nebo na balkony, ale na stromy, kde také hnízdí. To znamená, že neznečišťuje domy a jejich okolí; takové znečišťování většině lidí pochopitelně vadí a není se čemu divit.

Dalším novým letcem je netopýr velký. Patří mezi letouny a téměř každý podvečer se třepotá mezi sídlištními domy, kde loví létající hmyz. Budiž mu ho dopřáno, ten moc rádi nemáme. Prostředí negativně nenarušuje, nikomu neškodí a je docela zajímavé pozorovat jeho podvečerní akrobatické umění.
-š-