Také na Spořilově vznikala další kniha o Chuchli

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 16. 09. 2006

V těchto dnech si připomínáme neuvěřitelných 100 let od okamžiku, kdy se na závodišti v Praze - Velké Chuchli poprvé běhaly dostihy. Od té doby se mnohé změnilo, Chuchle však stále v obecném povědomí zůstává synonymem pro dostihový sport. A právě fenomém pražského střediska dostihového sportu se pokusili formou několika sond zmapovat chuchelský kronikář Tomáš Hromádka a dostihový novinář Martin Cáp. V nově vydané publikaci "Sláva chuchelských dostihů" přibližují dějiny závodiště jako pestrou mozaiku událostí, překračujících leckdy rámec dostihového sportu. Soustředí se především na vývoj samotného závodiště a na proměny, které prodělalo od svého založení. V menší míře jsou zastoupeny konkrétní osudy, mezi nimi příběh šampióna protektorátních dostihů Lionela či zapomenutá odyssea českého Němce Artura Daneggera.

Publikace vznikala ve Velké Chuchli, ale také na Spořilově. "S kolegou Martinem, který bydlí nedaleko, jsme se scházeli U Břízy a ve Svatém pekle, kde jsme u piva diskutovali nad jednotlivými kapitolami. Konečná redakce u počítače probíhala rovněž na Spořilově," sdělil člen autorského tandemu Tomáš Hromádka.
Publikaci lze zakoupit přímo na závodišti ve Velké Chuchli v restauraci v prvním patře, v občerstvení poblíž paddocku nebo v centru obce v drogerii Vávra v Klubovém domě. Více informací zde.