Opět se konal Pražský železniční den

Autor: Matěj Pluhař <Matej.Pluhar(at)seznam.cz>, Téma: Kolem Spořilova, Vydáno dne: 24. 09. 2006

Pražský železniční den 2006V sobotu 23. září se v Praze konal již několikátý "Pražský železniční den". Centrum dění bylo soustředěno do stanice Praha - Braník. Zde mohli návštěvníci vedle výstavy klasických moderních lokomotiv vidět i něco z železniční historie. Tu zde zastupoval tzv. "Čtyřkolák" vyrobený již v roce 1917. Návštěvníci se historickou soupravou mohli projet z Braníka přes Krč, Vršovice až na Smíchovské nádraží. Večer pak vlak pokračoval až na Zličín přes " Pražský Semmering".

Pražský železniční den 2006K vidění však byly i moderní stroje. Z těch jmenujme vlak "Regionova", který by měl časem nahradit většinu motorových vlaků. Zájemce pak vozil po prostoru železniční stanice Braník.

Pražský železniční den 2006

Pražský železniční den 2006Vůbec nejnovějším vlakem je však "City elefant". Tento moderní vlak bude za krátkou dobu obsluhovat většinu vlaků z Prahy (Kolín, Beroun, Benešov). Ten v rámci oslav jezdil ze Smíchova do Radotína. Zde strojvedoucí přestoupil a vlak přes most Inteligence pokračoval do Krče, Vršovic a cestu dokončil na pražském hlavním nádraží. Vlak je patrový a pojme větší množství cestujících.
Pražský železniční den 2006Všichni, kdo den navštívili, si odnesli množství zážitků. Další železniční den by se měl konat v září příštího roku. Takže případní zájemci, nechť už se těší...

Pražský železniční den 2006

Foto: Autor