700 článků ve Spořilovských novinách

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Z redakce, Zdroj: 700. článek ve Spořilovských novinách - říjen 2006, Vydáno dne: 18. 10. 2006

179Spořilovské noviny za dobu své více jak dvouleté existence přinesly již 700 příspěvků a článků z oblasti Spořilova. Po sedmé stovce článků je tady opět malé ohlédnutí za historií stránek www.sporilov.info...čtěte dále...

V červnu 2004 začala nová informační epocha Spořilova. Tehdy se Spořilovák Mgr. Tomáš Hromádka rozhodl založit internetové noviny, zpravodaj, ze kterého jsme společně za uplynulých téměř 2 a půl roku vytvořili základní internetový rozcestník a jediný stálý informační zdroj z této pražské čtvrti.

Sedm stovek článků, tématicky přehledně zařazených do několika rubrik hovoří samo za sebe. U mnoha z nich se rozproudila živá diskuse. Základní cíl Spořilovských novin byl tedy naplněn a zpětná vazba ze strany našich čtenářů nás zavazuje. Ojedinělý a nekomerční informační server celého Spořilova (Starého Spořilova, Sídliště Spořilova I a II a lokality "Hutě") obsahuje jednak aktuální zpravodajství z dopravy, kultury, služeb, sportu, veřejné správy a školství. Oblíbená je i rubrika "Vzpomínky", kde jsou publikovány vzpomínkové články spořilovských patriotů. V rubrice Zajímavosti, přinášíme i původní povídkovou tvorbu z reálií Spořilova. V neposlední řadě zde najdete i velké množství "nadčasových" článků z historie, současnosti, ale i články o budoucnosti a dalším rozvoji této významné části hlavního města.

V sekci webových odkazů redakce SN stále průběžně doplňuje a aktualizuje další zajímavé internetové adresy jednotlivců a organizací ze Spořilova. Na webu již proběhlo několik zajímavých anket a další jsou v přípravě. Již více než dva roky vás informujeme, jaké bude nebe nad Spořilovem. Velmi úspěšným projektem jsou již tři "Spořilovské kvizy", které budou po již proběhlé nutné úpravě redakčního systému opět brzy na stránkách obnoveny.

Významným a ve své kategorii naprosto ojedinělým činem jsou již čtyři tištěná vydání Spořilovských novin, která, byť ve zkrácené verzi, přiblížila publikované články lidem, kteří nemají přístup k internetu. Začátkem listopadu 2004 vyšlo první číslo, v dubnu 2005 druhé, v červnu 2006 třetí a v únoru 2006 zatím poslední - čtvrté. Řada čtenářů si rovněž chválí WAPovou verzi SN (na mobilním telefonu) a systém RSS.

Za několik měsíců (v květnu 2007) to budou již 3 roky od zahájení provozu internetové domény sporilov.info a Spořilovských novin. Čtenost novin se postupně zvýšila přibližně na úroveň cca 300-400 unikátních přístupů za den, což je více než skvělé číslo, vezmeme-li v úvahu, že se jedná o amatérské, lokální a nekomerční noviny, tudíž o nějaké reklamě nemůže být ani řeč. A přece,čtenáři si Spořilovské noviny našli sami. A jsou to nejenom čtenáři ze Spořilova, ale i z Michle, Chodovce, Chodova, Zahradního Města, ale i z mnohem vzdálenějších míst.

Na své "znovuobjevení" stále čeká projekt CHATka Spořilovka, aneb spořilovský CHAT a "Spořilovský bazar". Již brzy přivítáme našeho 100. tisícího čtenáře.

Logo Spořilovských novin - "zelený pětilístek" zná již dnes mnohý Spořilovák.

Věříme, že Spořilovské noviny zůstanou pro Vás i nadále místem, kam rádi a pravidelně zavítáte a že i Vy sami v budoucnu přispějete vlastním článkem, reportáží, fejetonem, anketou...

Na spolupráci, na náměty a připomínky se těší Redakce Spořilovských novin

Mgr. Tomáš Hromádka – šéfredaktor Spořilovských novin

Marek Mahdal, DiS. – redaktor Spořilovských novin