Rio Botičo 2006 je opět tady

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Sport, Zdroj: Vodáci na Rio Botičo - říjen 2006, Vydáno dne: 19. 10. 2006

Po roce, který uběhl jako voda je tu opět akce Rio Botičo. Kolem Spořilova, Záběhlic a Hamerského rybníka popluje několik desítek lodí pražských vodáků. Korytem Botiče budou uhánět lodě účastníků již tradičního sjezdu tohoto nejznámějšího pražského potoka...čtěte dále..

O tomto víkendu - v neděli 22.října 2006 se koná splutí populárního pražského potoka Botiče z Hostivaře do Vltavy. Start splutí je pod hrází Hostivařské přehrady mezi 9:30 a 11:30 hod.

Botič je zpočátku toku poměrně nenápadný potůček s meandry, drobnými peřejkami a občasným roštím. Pod Záběhlickým jezem začíná velmi zajímavý regulovaný tok s množstvím lávek různé výšky, kabely, rourami, jezy a stupni. Plovací vesty a helmy jsou proto povinné !!!

U startu na hrázi Hostivařské přehrady bude následovat výklad trati. Někteří budou potok sjíždět už po několikáté. Voda je u Hostivařské přehrady vcelku čistá, ovšem čím blíže k Vltavě, tím je špinavější. Vodáky čeká v potoce sem tam nějaké to železné harampádí a kusy polystyrénu. Botič je vhodný spíše pro pokročilé vodáky. Zajímavý je průjezd pražskými jezy (např. hostivařská "Marcela") a tunely při ústí do Vltavy. Obtížnost je podle vodáckých parametrů na úrovni ZW až WWI.

Přijďte se i vy podívat na odvážné vodáky na Botiči. Ideální je například lávka v ulici "K lávce", poblíž bytového komplexu Hamr.

Kontakt: Honza Šup, tel.: 602 425 160, e-mail: sup@ctkrepro.cz