Derek Nadsamec aneb Mr.Noon poprvé v detektivce

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Kultura, Zdroj: Mr.Noon - promítání Dereka Nadsamce, Vydáno dne: 24. 11. 2006

Natáčení filmu Derek Nadsamec v bytěA je to tady ! Jen devět měsíců uběhlo od premiéry pátého filmu Mr.Noona - Napoleon Pražský a tento amatérský filmař se chystá na další velkolepou kulturní akci, se kterou časem zavítá i na Spořilov. Během jara a léta a prakticky i během podzimu Mr.Noon a jeho počtený filmový štáb nezahálel a natáčel. Výsledkem je vůbec první "noonovská detektivka". Pro všechny příznivce producenta a herce Mr.Noona máme tak další, velmi dobrou zprávu. Mr.Noon přináší do kin svůj nový film - Derek Nadsamec. Premiéra se tentokrát koná v kině Atlas na Florenci (Sokolovská 1), a to v sobotu 16.prosince 2006 od 18:00 hod. Mr.Noon plánuje na jaro 2007 promítání tohoto filmu i ve spořilovské Sigmě...čtěte dále...V každém případě nepropásněte další šanci a v sobotu 16.prosince 2006 od 18:00 hod přijďte do kina Atlas v Karlíně (na Florenci). Vstupné je 50 Kč (na zaplacení pronájmu kina). Snímek Derek Nadsamec trvá 55 minut a stává se tak zatím nejdelším dílem od NoonArt Production.

Spořilovské noviny o natáčení detektivní "vyrakvené" prvotiny Derek Nadsamec informovaly již koncem srpna. Rozhovor s Mr.Noonem najdete v souvisejících článcích níže.

Stejně jako loni, tak i letos Mr.Noon natočil několik záběrů do svého, již šestého celovečerního filmu právě u nás na Spořilově.

Mistr Noon bezesporu patří k nadějným tvářím českého filmového umění. Filmy jako "DNV", "Zkuste to také", "Hrdina se vrací", "Život a dílo génia Ištvána Birambíba" ale i loni dokončený snímek Napoleon Pražský není třeba českému divákovi více představovat. Mr.Noon během druhé poloviny letošního roku získal za svou tvorbu celou řadu ocenění. Za snímek "Život a dílo génia Ištvána Birambíba" dostal cenu v rámci projektu "Revoluce v Divadle na Prádle". A právě Ištván získal i další cenu, tentokrát "Zlatou kazetu". Aby toho nebylo málo, tak s "Ištvánem" vyhrál Mr.Noon i cenu pivovaru Rychtář na festivalu "Žďárský trpaslík 2006". Gratulujeme.

Mr.Noon představuje své unikátní dílo, včetně skečů "Léčebna zjevů" na svých webových stránkách kde je možno nahlédnout do zákulisí celého filmového štábu... Chcete-li vstoupit do světa opravdové nezávislé kultury klikněte ZDE a vítejte u Mistra Noona.

Natáčení filmu Derek Nadsamec v lese u Kocandy (Praha-západ)