Také chcete lépe cestovat z Vršovic na Spořilov ?

Autor: Čtenář Spořilovských novin <(at)>, Téma: Napsali jiní, Zdroj: Jiří Zadražil (Spořilov), Vydáno dne: 14. 11. 2006

Čtenář Spořilovských novin ze Spořilova, pan Jiří Zadražil je autorem zajímavého příspěvku...

Také byste rádi v pracovních dnech odpoledne lépe cestovali z Vršovic na Spořilov ? Já ano.

Proto jsem poslal 14.11.06 ve 12:05 do "Zelené vlny Českého rozhlasu " příspěvek s námětem co by se pro to, podle mého názoru, dalo udělat. Na formuláři, který jsem vyplnil, byl slib, že na příspěvek dostanu odpověď. Věřím tomu a jsem zvědav na to jaká bude a kdy přijde. Až přijde tak ji na svých stránkách zveřejním abyste se i vy dozvěděli více o tom, co vás zajímá
...čtěte dále...

Komunikace v úseku zhruba od křižovatky Eden, přes Bohdalec na Spořilov bývá v pracovních dnech odpoledne v komatu. Auta a autobusy se pohybují přískokem, exhalace zamořují ovzduší a ti, kdo už rezignovali, bezmocně nadávají.

Příčinou jsou dvě zúžená místa na vozovce převádějící provoz ze dvou pruhů do pruhu jednoho. Jedno zúžení je před křižovatkou Bohdalecká / U plynárny a druhé kousek dál v úseku mezi přilehlými pozemky Teplárny Michle a Odstavného nádraží Praha-jih. Pozoruhodné je že na odstranění závad, v důsledku kterých k zúžení vozovky zřejmě došlo, nikdo nepracuje.


Jsou si této skutečnosti vědomy orgány řídící dopravu v Praze ? Kdo a za jakých podmínek dal k zúžení vozovky souhlas ?

Protože jsem ještě nerezignoval ptám se těch povolaných, kteří mají zajištění plynulosti dopravy v Praze v popisu práce, kdy a co konečně provedou ke zlepšení popsaného stavu. Mají příležitost v praxi prokázat jak jsou ochotni pomoci naplnit sliby pražského primátora, že zajistí v Praze plynulou dopravu. V tomto případě k tomu nejsou potřeba miliardové investice.


Inu, počkejme si na odpověď...


Autor: pan Jiří Zadražil - http://www.webzadrazil.estranky.cz