Příspěvek do diskuse na téma rekonstrukce Hlavní ulice

Autor: Čtenář Spořilovských novin <(at)>, Téma: Doprava, Vydáno dne: 29. 11. 2006

Taky mám z toho všeho pocit, že ani tak nejde o smysluplnou rekonstrukci Hlavní ulice, ale spíš o zprostředkování dobrého kšeftu některým nejmenovaným firmám. Jedna ruka druhou myje...
Proč řešit následky a ne problém zcela od začátku. Ten problém, jak se o něm zmiňuji, začal v okamžiku vybudování dálničního přivaděče, který některá moc moudrá hlavička navrhla vyústit do ulice Hlavní, úzké to dopravní tepničky celého starého Spořilova. Silnička má uprostřed stromořadí, po stranách jsou rodinné domečky se zahrádkami jak dlaň. A kdo to nezná, měl by se přijet podívat, co se tam děje každé ráno, téměř každý den odpoledne, nejlépe však v pátek odpoledne a v neděli večer. To je věc....

A tak doporučuji řešit nejdříve omezení dopravy na Hlavní ulici, co nejvíc ji minimalizovat a taky zpomalit, nejlíp retardéry, a to nejenom u školy, aby si z této ulice nedělali řidiči závodní dráhu, což už se teď někdy děje. Až bude nová asfaltka, bude to svádět ještě víc.
A pak se mohou ušetřit ty naprosto vyhozené peníze za vybudování jakýchsi přechodů pro nikoho. Snad jsem někde zaslechla, že prý taky pro slepce. Jen tak mimochodem, na Spořilově žádného neznám a pokud tam nějaký přece jen existuje, tak by se vyplatilo spíš mu pořídit zlatého retrívra jako vodícího psa a nebudovat pitomosti!!! Ušetřené peníze by pak bylo lépe vynaložit do nákupu nových stromů, protože TSK solí a solí a solí. V zimě si někdy připadám jak v pohádce sůl nad zlato - kopec soli, hora soli... A stromy hynou...Není škoda ničit zeleň a kácet ty krásné topoly kvůli novým přechodům u Boční I a II, když ty stávající aspoň mně a všem mým známým vyhovují? Proč budu muset kvůli nim chodit oklikou kolem zábradlí, které stejně brzy zrezatí a bude hyzdit ulici. Navíc se toto všechno bude budovat pro dvě či tři spořilovské babky, které tudy za den přejdou, větší frekvence tu stejně není.
A ještě k tomu parkování na Hlavní.... Úžasný nápad.... Celou tuhle akci musel vymyslet někdo, kdo vůbec nemá ponětí, jak to na starém Spořilově chodí, jak tady žijeme. Nejenže nám žádná místa na parkování nepřibydou, ale naopak kvůli nepotřebným přechodům o mnoho dalších ještě přijdeme, a to ve všech ulicích zaústěných do Hlavní.
Pokud mi na úřadech poskytly správné informace, pak životní prostředí se k celé záležitosti vyjádřilo odmítavě, zrovna tak doprava. Tak jsem zvědavá, jestli pravda zvítězí (jak nám po revoluci nadšeně sděloval pan prezident Havel), anebo jest-li jsme se už octli v tvrdém kapitalismu, kde vítězí spíše zisky a styky - a rozum pokulhává.

Dopis zaslala: obyvatelka Hlavni ul. Iva H.